Валерій Пекар
Громадський діяч, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи
06.09.2019
1309

Кагебісти виграють у КВНщиків

Вони самі придумують правила гри, за якими суперник не має шансів від початку

Моя точка зору по обміну/звільненню бранців.

1. Я розумію, що не маю інформації і можу знаходитися у полоні упереджень. Я розумію, що відкритість інформації дуже шкодить таким процесам.

2. Водночас я сильно боюся, коли хтось грає у складну багатоходову гру проти КҐБ. Офіцерів КҐБ все життя вчили розводити лохів, вибачте на слові. Креативне мислення тут не допоможе: кагебісти виграють у КВНщиків, бо самі придумують правила гри, за якими суперник не має шансів від початку. Ніколи не грайте з шахраями за їхніми правилами.

Офіцерів КҐБ все життя вчили розводити лохів

3. Ставки дуже великі, і закритість всього процесу, з одного боку, запобігає провалу через витік інформації. Але, з іншого боку, обмеженість кола людей, що приймають рішення, та їхня низька компетентність призводять до жахливих провалів. Я згоден з Романом Безсмертним, що без парламентського контролю та участі фахівців ризики стають неприйнятними.

4. Відсутність комунікації з суспільством призводить до ще більшої поляризації та радикалізації тих, хто не вірить на слово, що "все буде добре, тільки повірте і зачекайте". А таких людей стає все більше, особливо на фоні попередніх нечітких заяв.

5. При будь-яких контактах з офіцерами КҐБ треба пам'ятати просте солженіцинське правило: не вір, не бійся, не проси. Порушення цього залізного правила завжди, завжди погано закінчується.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Антон Мороз Фахівець із соціальної роботи ГО "Форпост"
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Погода