Скасування недоторканності – блискуча піар-акція Зеленського

Не бачу сенсу захищати цей інститут

Я міг би зайняти теоретичну позицію і стати на захист депутатської недоторканності. Розказати про поділ влади, незалежність законодавчої влади, наявність елементів депутатської недоторканості у більшості демократичних країн, але не буду. Не бачу сенсу захищати цей інститут.

По-перше, за умов однопартійної більшості, яка має свого генпрокурора, президента та уряд, недоторканність стає фікцією.

По-друге, за такої кількості різноманітних порушень, рішення про її зняття може бути скасоване у будь-який момент через Конституційний Суд. Не завтра, звісно. Мій прогноз — депутатської недоторканості не буде всю каденцію Зеленського. І це повністю відображає статус Верховної Ради як принтера законів.

По-третє, недоторканість грошей і політичної кон'юнктури ніхто не скасує. Поки що. І незалежні суди поки що — утопія. Кому треба, той може "порішати".

Недоторканність грошей і політичної кон'юнктури ніхто не скасує

Яке значення має скасування недоторканності? Зеленський переміг завдяки продуманому піару. Очевидно, він сам розуміє його значимість. І його оточення — теж. Це скасування — блискуча піар-акція. Завдяки їй у відповідь на запитання про виконання передвиборчих обіцянок можна буде з півроку говорити: "Ну, недоторканність ми вже зняли…"

На цьому тлі дещо губляться реальні, найбільш дискусійні, задачі уряду Гончарука: велика приватизація і ринок землі. Так, головне — не поїздки на самокатах, і не обіцянки зростання на 40% за 5 років (порахуйте, скільки щорічного зростання це означає), а саме це.

Ну і особисто я за недоторканністю депутатів не сумуватиму. Зняли — молодці. Тепер, очевидно ніщо не заважатиме Рябошапці виконати власне завдання з "посадки" щотижня.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода