Путін погодиться лише з однією пропозицією Зеленського - це повна капітуляція

Кремль не змінить умов

На зустрічі президентів Франції та Росії Володимир Путін знову повторив умови, за яких можуть відбутися переговори лідерів країн у "нормандському форматі".

Це повна імплементація рішень, які нададуть автономію окупованим районам Донбасу і амністія лідерів бойовиків, - пише Віталій Портников для "Еспресо".

Якщо спростити ці умови російського президента, ми побачимо, що Путін хоче збереження повного контролю над Донбасом (а, можливо, і розширення території контролю, адже не випадково ж він спрощує порядок видачі паспортів). Так, Донбас номінально буде вважатися українською територією, але насправді буде державою в державі. Путі н хоче уникнути ситуації, при якій в разі врегулювання конфлікту територія Донбасу повернеться під контроль Києва. Але при цьому йому потрібно, щоб маріонеткові "політики" окупованого регіону брали участь в управлінні Україною - ось навіщо йому потрібна амністія.

Путін хоче збереження повного контролю над Донбасом

При цьому умови Путіна - це не умови закінчення війни. Це всього лише умови, на яких він згоден зустрітися у "нормандському форматі". І вже зрозуміло, що ці умови не зміняться - тому що Путіну не потрібно їх змінювати. Більш того, він може розраховувати, що західні учасники "нормандського формату" чинитимуть тиск не на нього, а на українського президента Володимира Зеленського. Тому що якщо і Зеленському, і Макрону для доведення своєї політичної спроможності потрібна зустріч в "нормандському форматі", так нехай український і французький президенти і розбираються між собою. А Путін може почекати.

Не випадково досвідчена Ангела Меркель не бере участі у цьому балагані надій, тому що прекрасно усвідомлює його приреченість на невдачу. Еммануель Макрон поводиться зовсім інакше, хоча і він вже став висловлюватися щодо самої можливості проведення зустрічі в "нормандському форматі" більш обережно, ніж в недавньому минулому. Можливо, зустріч з Путіним у форті Брегансон продемонструвала французькому президенту всю марність його зусиль по зміні позиції російського колеги.

Макрон говорив про зміну влади в Україні як про якийсь "новий фактор" у вирішенні конфлікту. Ніби Україна не жертва війни, закінчення якої залежить від позиції президента Росії

Але залишається колега, чию позицію немов би можна змінити - український президент. Сам факт того, що Макрон говорив про зміну влади в Україні як про якийсь "новий фактор" у вирішенні конфлікту - так, ніби Україна не жертва, а учасник війни і закінчення конфлікту дійсно залежить від позиції її президента, а не від позиції президента Росії - вже говорить про маніпулятивні підходи французького президента і його готовність використовувати недосвідченість Зеленського для досягнення власних політичних цілей.

У кулуарах французькі дипломати розповідали, що Зеленський зробив якісь нові - нікому поки не відомі - пропозиції, з якими Путін може погодитися

А у кулуарах Брегансону французькі дипломати розповідали журналістам про те, що Зеленський зробив якісь нові - і нікому поки не відомі - пропозиції, з якими Путін може погодитися. І це доводить, що маніпуляції "доброзичливців Кремля" на Заході не знають ніяких "червоних ліній".

Тому що єдина пропозиція, яку Зеленський може зробити Путіну і з якою російський президент погодиться - це беззастережна політична і військова капітуляція України перед ворогом.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода