Світ схвалить будь-які поступки Зеленського Путіну

Українська громада - єдина сила, що здатна провести "червоні лінії" на дорозі у цих планів

Коли Німеччина об'єдналася, в Європі це не було потрібно майже нікому, крім самих німців. Президент Франції Франсуа Міттеран був не в захваті від перспективи об'єднання. Прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер намагалася запобігти всіма доступними засобами. Їй було значно комфортніше зі вже звичною "подвійною" Європою, розділеною навпіл між двома блоками.

Так само зараз вихід України з колоніальної залежності від Москви та її доєднання до "об'єднаної Європи" непотрібні у світі майже нікому, крім самих українців. І то лише тих, хто свідомо зробив саме такий "європейських вибір". Ми цього бажаємо - і наскільки сильно бажаємо, настільки запекло й будемо це виборювати.

Єдиним безумовним винятком є Польща і країни Балтії

Тому, хай би скільки поступок Зеленський зробив Путіну, він гарантовано отримає схвалення абсолютної більшості європейських і світових лідерів. Принаймні за Макрона і Трампа, здається, можна поручитися - як і за лідерку Німеччини, хай би яким було її прізвище (байдуже, Меркель чи Крамп-Карренбауер). Єдиним безумовним винятком є Польща і країни Балтії, але відкрито проти найсильніших країн Європи вони не підуть. Світові лідери навіть прийматимуть Зеленського як почесного гостя, аби лише він знизив температуру у цій "гарячій точці" на мапі Європи. Хай би якою ціною для майбутнього України. Бо, якщо вже ця країна так охоче позбавляє себе суб'єктності через "швидкий мир за будь-яку ціну", хай краще не плутається під ногами у серйозних геополітичних розкладах.

Відтак, українська громада є, власне, єдиною силою, здатною провести "червоні лінії" на дорозі у цих планів. Адже західні лідери оберуть інший курс лише коли побачать, що від таких поступок Кремлю температура у цій частині Європи не зменшується, а навпаки, зростає. А українське населення, з переляку чи під впливом якихось інших ситуативних чинників, знов із помітною масовістю підтримає проєвропейські політичні сили.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст