Світ схвалить будь-які поступки Зеленського Путіну

Українська громада - єдина сила, що здатна провести "червоні лінії" на дорозі у цих планів

Коли Німеччина об'єдналася, в Європі це не було потрібно майже нікому, крім самих німців. Президент Франції Франсуа Міттеран був не в захваті від перспективи об'єднання. Прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер намагалася запобігти всіма доступними засобами. Їй було значно комфортніше зі вже звичною "подвійною" Європою, розділеною навпіл між двома блоками.

Так само зараз вихід України з колоніальної залежності від Москви та її доєднання до "об'єднаної Європи" непотрібні у світі майже нікому, крім самих українців. І то лише тих, хто свідомо зробив саме такий "європейських вибір". Ми цього бажаємо - і наскільки сильно бажаємо, настільки запекло й будемо це виборювати.

Єдиним безумовним винятком є Польща і країни Балтії

Тому, хай би скільки поступок Зеленський зробив Путіну, він гарантовано отримає схвалення абсолютної більшості європейських і світових лідерів. Принаймні за Макрона і Трампа, здається, можна поручитися - як і за лідерку Німеччини, хай би яким було її прізвище (байдуже, Меркель чи Крамп-Карренбауер). Єдиним безумовним винятком є Польща і країни Балтії, але відкрито проти найсильніших країн Європи вони не підуть. Світові лідери навіть прийматимуть Зеленського як почесного гостя, аби лише він знизив температуру у цій "гарячій точці" на мапі Європи. Хай би якою ціною для майбутнього України. Бо, якщо вже ця країна так охоче позбавляє себе суб'єктності через "швидкий мир за будь-яку ціну", хай краще не плутається під ногами у серйозних геополітичних розкладах.

Відтак, українська громада є, власне, єдиною силою, здатною провести "червоні лінії" на дорозі у цих планів. Адже західні лідери оберуть інший курс лише коли побачать, що від таких поступок Кремлю температура у цій частині Європи не зменшується, а навпаки, зростає. А українське населення, з переляку чи під впливом якихось інших ситуативних чинників, знов із помітною масовістю підтримає проєвропейські політичні сили.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода