Гібридні вибори

Можновладці зловживають адмінресурсом

Зловживання адмінресурсом під час виборів завжди було звичним явищем. Він широко застосовувався місцевими чиновниками під прикриттям їхніх обласних і київських "дахів".

Нинішні позачергові парламентські вибори в цьому плані є унікальними. Попри обрання нового президента і активне використання ним службових повноважень з прицілом на голос виборця, не припинилося зловживання адмінресурсом і з боку можновладців учорашнього дня.

Всіма політиками і можновладцями, які мають "своїх людей" у державних адміністраціях і керівництві так званих об'єднаних громад.

Від самого початку так званої реформи так званого місцевого самоврядування я наголошував, що однією з головних цілей ліквідації тисяч сільрад і централізації влади у "Радах об'єднаних територіальних громад" ("ОТГ") є створення більш сприятливих умов для зловживання адмінресурсом.

Однією з головних цілей ліквідації тисяч сільрад і централізації влади у "Радах об'єднаних територіальних громад" є створення більш сприятливих умов для зловживання адмінресурсом

Так воно і є. На моєму 132 виборчому окрузі (Арбузинський, Братський, Врадіївський, Кривоозерський, Первомайський райони і місто Первомайськ Миколаївської області) під тиском ще порошенківських призначенців у обласній державній адміністрації сільські голови не просто використовують власні службові повноваження на користь заступника голови ОДА, який бере участь у цих виборах, але й змушують депутатів сільрад приймати цілі рішення сесій сільрад на його користь. Як от у селі Лиса Гора Первомайського району - копію відповідного рішення додаю.

Дехто із співучасників злочинної "реформи ОТГ" поступає хитріше, але не менш протизаконно. Місцеві мешканці повідомляють, що голова Кам'яномостівської "ОТГ" Ляхов "запресував" усіх "бюджетників" - а це перш за все сільські вчителі й медики, - підтримати на виборах того ж заступника губернатора під страхом позбавлення фінансування шкіл і медзакладів - а то й взагалі позбавлення роботи.

"Старається" й поліція. Звісно, проти неугідного владі кандидата. Незаконно переслідувала громадян за розміщення на їх власних домівках моїх банерів - складала протоколи за ... порушення благоустрою.

При цьому, звісно, жодної уваги до розміщеної з грубими порушеннями передвиборчої реклами кандидатів від влади - як бувшої, так і нинішньої.

А про постанову ЦВК щодо внесення змін до виборчих бюлетенів на моєму окрузі взагалі треба писати окремо. Оперу.

Схоже на те, що така "гібридність" старої й нової влади матиме продовження і після виборів.

Не думаю, що це буде смішно.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода