Кремль переходить до нової якості правління

Вирішили бетонувати

Можна скільки завгодно запитувати: навіщо це вони задраюють люки? Адже нерозумно! Ну, нерозумно ж! Можна ж було допустити опозиційних кандидатів не тільки на вибори московських законодавчих зборів, а й на вибори пітерського губернатора. Невже купка опозиціонерів розтрощила б владу? Навпаки! Вони б надали їй видимість життєздатності, а у нас породили б віру в можливість еволюції самодержавства. Світ би заговорив про російську відлигу і знову би був готовий прийняти Росію в свої невибагливі обійми. А в Росії знову надихнулися б прихильники "малих справ".

У Петербурзі й Москві влада зробила інший вибір - відмовилася від імітації виборів і гри в демократію. Відмовилася відверто і переконливо. Це не події локального характеру. Це, безсумнівно, перехід до нової якості правління. Вже не важливо, якою мірою усвідомлений або вимушений.

Коли падають декорації, залишається гола залізобетонна "вертикаль", яка відтепер уже не соромиться управляти наказом і насильством

Вибори в Росії - з усім фальсифікатом і маніпуляціями - були єдиним способом легітимації владарювання. Іншого у нас немає: немає ні монархії, ні ідеології. Влада вдавала, що йде на вибори, а населення прикидалося, що в них бере участь. Відмовившись від лицемірства, влада сказала: я більше не маю потреби у виборчій легітимації; мені більше не потрібна репутація; мені плювати на вашу підтримку; ми самі себе будемо перепризначувати.

Втрачає сенс вся виборна мішура з виборчими комісіями, муніципальним фільтром, збором підписів, електронним голосуванням і т.д., яка повинна була надати призначенню видимість виборів. Коли падають декорації, залишається гола залізобетонна "вертикаль", яка відтепер уже не соромиться управляти наказом і насильством. Потреба в пристойності відпала. А це означає початок нового часу.

Кремль прийшов до висновку, що ризик дестабілізації при допуску несистемних елементів "всередину" набагато вищий, ніж загроза політичних протестів

У цьому самороздяганні є більше логіки, ніж емоцій. Мабуть, Кремль, розкинувши варіанти, прийшов до висновку (і не зараз!), що ризик дестабілізації при допуску несистемних елементів "всередину" набагато вищий, ніж загроза політичних протестів. Крім того, розрулювання вогнищ внутрішньої напруги вимагає вміння й іншого стилю управління, до чого влада вже не здатна. Це занадто великий головний біль! А якщо опоненти пройшли через усі кола пекла і зібрали свої підписи незважаючи на приниження, погрози і немислимі гидоти, які їм забезпечила влада, значить, вони на щось здатні! Більш того, вони можуть подати приклад того, що неможливе можливо!

На даному етапі керівники "вертикалі" вирішили, що вони повинні за всяку ціну утримати моноліт влади: будь-яка тріщина в системі, в якій вже йдуть руйнівні процеси, може викликати неконтрольовані наслідки. Внутрішній простір має бути ідеально ручним і керованим! Тим більше, при наростанні невдоволення суспільства.

Словом, взяла гору лінія на виштовхування всього чужорідного за межі правлячого поля. Це доведеться врахувати і "системній опозиції", для якої можливість маневру звузилася. Ліквідується і ґрунт для численного прошарку "пристосуванців", які існували за рахунок підтримування віри у зміни "зверху".

Шлях мирної еволюції системи в Росії заблокований

Все це означає, що шлях мирної еволюції системи в Росії заблокований. У той же час силова зміна системи загрожує падінням держави, що стала хребтом цієї системи.

А до загрози невдоволення суспільства влада підготувалася добре і заздалегідь. Варто поглянути на недавні закупівлі (на 10 млрд руб) спецозброєння для розгону протестів Росгвардією і МВС.

А реакція Заходу? Та плювати! Захід вже готовий до розмови з Москвою і давно скучив за діалогом!

Словом, чистота траєкторії в наявності. Фортеця оточила себе ровом з "Торнадо" та "Шторм" по периметру і зачистила зовнішнє оточення.

Втім, спраглим активності залишили шанс: вони можуть вивішувати пропозиції про те, як поліпшити справи в фортеці на сайтах законодавчих органів.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Кухта Керівник з політичних питань Київської школи економіки
Анастасія Дідорук Візажистка
Вадим Денисенко Виконавчий директор UIF
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії