"ЗЕленим" пора дозріти

Я закликаю президента Зеленського перейти від імітації змін до реальної роботи

Президент України Володимир Зеленський і його найближчі соратники ще після першого туру президентських виборів почали проголошувати як власну мою передвиборну Програму кандидата на пост президента України.

Після другого туру, після його перемоги - все ближче й ближче до моїх тез. Помножимо на нуль стару еліту, встановимо народовладдя, ліквідуємо корупцію тощо.

Нехай беруть - я не жадібний. Головне - аби справді робили, що обіцяють

Я радів. Мені не жалко, нехай беруть - я не жадібний. Головне - аби справді робили, що обіцяють.

Заявляли і ще й досі заявляють правильно: без повного усунення із влади старої "еліти" нічого не вийде. У моїй Програмі це звучало так: у перший же день на посту Президента України видам указ N1 "Про зупинення і заборону діяльності політичних партій і громадських організацій, дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення". Частина перша статті 37 Конституції України. Бери і застосовуй. Беззаперечні докази складу перелічених тяжких злочинів - усі так звані реформи і їх наслідки. Народ пограбовано, країна зруйнована, державність на межі знищення. Винуваті - усі партії, їх лідери, які були і є при владі, та їх сателіти в громадському секторі. І ті ж самі народні депутати,які голосували за злодійські закони. Може хтось більше винуватий, хтось менше - суд розбереться.

Але щоб слідство і суд відбулися, як того вимагає частина четверта тієї ж статті 37 Конституції України, глава держави і гарант додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина має для початку зупинити діяльність явно злочинних організацій під умовною назвою "політичні партії". Тому що інакше жодного суду і слідства не буде. Вони ж при владі, їх люди скрізь, на всіх посадах,від яких залежать те слідство і суд !

Згідно частини третьої статті 106 Конституції України Президент України на основі та на виконання Конституції України видає укази і розпорядження, які є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно статті 102 Конституції України президент зобов'язаний видати такий указ!

Але замість рішучих і термінових юридичних заходів, якими тільки й можна здійснити реальну ( і абсолютно законну !) зачистку політичного поля та навести порядок, Зеленський і його команда фактично почали зворотні процеси.

Не тільки залишивши для антинародних політиків широко відкритими ворота до участі у парламентських виборах і реваншу, але й співпрацюючи з деким із них.

Тобто, правильні заяви поки що залишаються тільки піаром.

11 липня президент публічно прочитав гучну заяву про "фіолетовість" усіх можновладців і про наміри люструвати всіх підряд. Прозвучало красиво, нічого не скажеш, талановиті люди писали. Але - не юристи. Нічого іншого, крім короткотермінового рекламного ефекту і довготермінової у наступному великої шкоди від такої "люстрації" не буде.

Я закликаю президента Зеленського перейти від імітації змін до реальної роботи на виконання обіцянок. На здійснення очікувань народу.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Погода