Культ лайна притаманний росіянам, але не нам
Для них "Ленінград" – архетип. А для нас – непорозуміння
- По вашим многочисленным просьбам мы ставим группу "Ленинград".
Так розважаються у сусідньому клюбі відпочинку на Десні. І все узбережжя слухає.
А я от нещодавно сформулював для себе, чому ж так не люблю цю групу.
Бо "Ленінград" - це віра в те, що все в світі - лайно. Велике, нездоланне, тоталітарне лайно. "Ленінград" - це метафізика лайна. Це релігія лайна, пантеїзм лайна.
Лайно скрізь, і ти не можеш з нього вибратися - ось "Ленінград" в одній фразі. Влада лайно, опозиція лайно, Росія лайно, Захід лайно, гламур лайно, антигламур лайно. Все лайно, все за..бало пц нх блт (с).
Зрештою, у росіян є глибока духовна традиція пантеїстичної релігії лайна. Починається ще з російських "нігілістів" ХІХ ст.
Для романтичної наївної української душі "Ленінград" має бути незрозумілим. Ну як це так скрізь лайно. Є ж садок вишневий коло хати. Є лани й діброви. Є визвольні змагання. Є майдани. Є лента за лентою. Є червона рута. Є купа-класних-речей-які-не-є-лайном! До них прагнути й прагнути. Вище неба!
Ну як це так скрізь лайно. Є ж садок вишневий коло хати. Є лани й діброви. Є визвольні змагання. Є майдани. Є лента за лентою. Є червона рута
Українці - нація барокова, ми послідовники Ляйбніца, який вірив у множинність світів. І якщо світів нескінченно багато, є велика ймовірність, що деякі з них - не лайно
Росіяни - нація абсолютистської монархії від Петра до Катерини, тому вони схильні вірити в те, що світ - один-єдиний і описується одним простим законом, однією прямою лінією. І цей закон - закон лайна. Від якого "скрыться негде", писав класик.
Тому для росіян "Ленінград" - це архетип. А для нас - непорозуміння.
Текст є постом автора у мережі Facebook і не написаний спеціально для Gazeta.ua. Передруковується з дозволу автора