Москва зараз хоче від Києва трьох речей

Невідомо, чи піде Україна на нові перемовини. Але має бути готова

Як відомо, в Росії нічого не відбувається без згоди Кремля. Тому, як певний зондаж готовності Києва до діалогу з Москвою, наразі лунають чисельні пропозиції від різних представників російської сторони щодо "нормалізації двосторонніх відносин".

Чи піде Україна на якісь нові перемовини з Росією, наразі невідомо. Однак, безсумнівно, слід про всяк випадок бути готовим до можливої дискусії і, звичайно, основною передумовою такої готовності є чітке розуміння ймовірних переговірних позицій Москви.

Отже, аналіз наявної на сьогодні інформації дає підстави вважати, що Києву можна очікувати на низку пропозицій від російської сторони. Що ж наразі хоче Москва?

По-перше, однозначної заяви про наміри щодо готовності до виконання у повній мірі положень відомих мінських домовленостей.

По-друге, готовності до "діалогу з жителями Донбасу", що за задумом має означати контакти з лідерами ОРДЛО.

По-третє, скасування "штучно створених за останні п'ять років бар'єрів і перепон", що на думку російської сторони вірогідно включатиме скасування антиросійських санкцій, поновлення торгівлі, відновлення взаємодії в гуманітарній та інформаційних сферах.

Також, слід розуміти, що Москва буде застосовувати постійний тиск на українську сторону, на кшталт заяви російського зовнішньополітичного відомства для медіа від 10 червня, в якій Київ знову обвинувачується в "небажанні виконувати власні зобов'язання за мінськими домовленостями, у тому числі узгоджених на "норманському саміті" в Берліні в жовтні 2016 року".

Останнє, вочевидь, слід розгляди в якості своєрідного напутнього побажання з Москви президенту України перед анонсованим на другу половину червня візитом в Берлін.

Олег Бєлоколос, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода