Вакарчук схрещує мечі з Зеленським

Святослав має відповісти на запитання — за чиї гроші кампанія?

Довгоочікувана заява Вакарчука не викликала такого резонансу у суспільстві, яким би він міг бути рік назад. Причина проста - все треба робити вчасно.

Коли ми приходимо на базар, то хочемо купити те, що саме зараз смачне, свіже та оригінальне. Святослав у цьому сенсі нині нагадує дуже класний, потенційно смачний, але, на жаль, перестиглий фрукт. І ось тепер люди не знають варто чи не варто його купувати.

Святослав нині нагадує дуже класний, потенційно смачний, але, на жаль, перестиглий фрукт

Нерішучість вилилася у те, що за даними сьогоднішньої соціології групи "Рейтингу" підтримка партії Вакарчука - 0,9% виборців. І провина у різкому падінні рейтингу лежить виключно на ньому. Виборці рік чекали рішучих, чітких меседжів, пропозиції та відповіді на складні питання. Оскільки цього не було, з'явилося розчарування.

Розмитість і нечіткість образу призвела до електорального падіння і тому говорити зараз про його шанси подолати 5% парламентський бар'єр дуже складно.

Вихід із патової ситуації та поламати стереотип політика, який не може визначитися у Святослава один – найближчі дні та тижні він має показати українцям кроки та максимально чіткі меседжі, а не стандартний набір фраз "ми за все добре проти всього поганого".

Поки те, що він сказав про боротьбу з корупцією, подолання олігархату, рух в ЄС — загально відомі мантри, які артикулють всі політики. На відміну від них, він у найкоротші терміни має пояснити, чому принципово інший.

Другий виклик — команда. Вакарчук мусить показати не просто першу п'ятірку (яка до речі, дуже не погана). Люди повинні побачити мінімум першу "десятку" і тих, на кого він опиратиметься в регіонах. І найголовніше. Славко має дати відповідь на запитання — за чиї гроші робитиметься кампанія? Якщо говорить про доброчесність і що буде ламати олігархічну систему, борючись із гідрою корупції, то публічно продемонструвати: гроші його і команда не мають стосунку до "корупційних схем".

Третій найголовніший — час. У Вакарчука його дуже мало. Якщо на строкові парламентські восени часу з трудом, але вистачає, то на дострокові, які імовірно будуть 28 липня, часу взагалі нема.

Ліберально-демократична ніша, в яку опускається співак невелика і складає всього 12-15%

Наразі важко прогнозувати чи вийде партії "Голос" подолати 5% бар'єр. Проблема в тому, що ліберально-демократична ніша, в яку опускається співак невелика і складає всього 12-15%.

Виходячи на цю стежку "електоральних воєн" Вакарчук одразу потрапляє у жорстку конкуренцію. Першим схрещує мечі із Володимиром Зеленським. Адже вони обоє позиціонують себе як нові, молоді політики, які дистанціюють себе від системи. Особливо гаряча боротьба у них буде у західних і центральних регіонах. Також Вакарчук змагатиметься за виборців із "Самопоміччю" Садового і "Громадянською позицією" Гриценка. Серед потенційних конкурентів — прем'єр-міністр Гройсман зі своєю політсилою і "Удар" Кличка.

У цій непростій ситуації, без рішучих кроків та відповіді на виклики "час-люди-гроші", питання потрапляння його партії до парламенту лишається відкритим і дискусійним.

Віктор Таран, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода