Заборони множинного громадянства в українському законодавстві немає

Чи можуть громадяни України з російським паспортом втратити українське громадянство?

По темі множинного (правильно в нашій ситуації говорити так, а не "подвійне") громадянства є багато міфів, які транслюють навіть чиновники рівня заступника міністра з тимчасово окупованих територій.

Міф - "Конституція України говорить, що українець повинен мати тільки одне громадянство — громадянство України".

В Україні діє принцип єдиного громадянства, який закріплений в Конституції, але прямої заборони множинного громадянства у вітчизняному законодавстві немає. Так само, як немає відповідальності за порушення цього принципу та наявність другого паспорту.

Якщо особа має два громадянства, то згідно з нашою Конституцією, Україна просто визнає лише українське громадянство - і все. Це означає, що громадянин України, який набув громадянства іншої країни, не втрачає автоматично українське громадянство.

Громадянин України, який набув громадянства іншої країни, не втрачає автоматично українське громадянство

Тепер до ключового питання - чи можна позбавити громадянина України громадянства за наявність паспорта іншої країни. Ні - так написано в Конституції.

Але можна припинити громадянство України. Це може зробити президент. Пам'ятаєте історію з нардепом Артеменком? От його громадянство припинив президент саме через наявність паспорту іншої країни.

Але не все так просто. Для такого припинення потрібно довести факт іншого громадянства. У справі Артеменка цей факт був доведений в процесі слідства і Канада виявила дружній акт - підтвердила це.

Таким чином, якщо держава Україна зможе документально підтвердити наявність другого громадянства, то Указом президента можна припинити українське громадянство такої особи.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"