Закон про імпічмент посилить позиції президента

Якщо депутати щирі у намірах – треба змінювати Конституцію

Андрій Парубій заявив, що Рада може розглянути закон про імпічмент президента в четвер.

Я хочу нагадати, що "імпічмент" - це дуже електорально вдячна тема, тим більше перед парламентськими виборами.

Але від виборців приховують головне у цій темі. Прийняття закону про імпічмент в рамках чинної Конституції навпаки посилить позиції президента.

Розвінчую міфи.

Насправді, у нас є закон, який врегульовує процедуру імпічменту. Це закон "Про регламент Верховної Ради".

У нас є закон, який врегульовує процедуру імпічменту. Це закон "Про регламент Верховної Ради"

Глава 30 зазначеного закону має красномовну назву "Порядок дострокового припинення повноважень президента України у зв'язку з неспроможністю виконання ним своїх повноважень за станом здоров'я, а також у разі усунення президента України з посади в порядку імпічменту".

У ній прописана процедура імпічменту на виконання відповідної норми Конституції.

В реальності ж реалізацію імпічменту унеможливлює встановлена Конституцією процедура, а не відсутність закону про імпічмент. І новий закон ніяк не спростить цю процедуру.

Судіть самі:

Для ухвалення рішення Верховної Ради про імпічмент необхідно три умови:

1) три чверті голосів від конституційного складу ВРУ;

2) висновок Конституційного суду щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент;

3) висновок Верховного суду про те, що діяння, у яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Назбирати близько 340 голосів у парламенті та об'єднати проти президента Конституційний і Верховний суди не змогли навіть щодо Януковича, чиї злочини були очевидними

От саме цю процедуру з трьох компонентів практично неможливо виконати. Тому, якщо депутати щирі у намірах - тобто, хочуть зробити імпічмент реальним, то треба змінювати Конституцію, а не приймати закон, який де-факто закріпить нереальну для виконання процедуру та зміцнить позиції президента.

Адже формально інститут імпічменту буде закріплений у законодавстві – у Конституції та спеціальному законі, але реалізувати його на практиці шансів не буде. Бо назбирати близько 340 голосів у парламенті та об'єднати проти президента Конституційний і Верховний суди не змогли навіть щодо Януковича, чиї злочини були очевидними.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі