Ігар Тишкевіч
Експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" UIF
10.04.2019
957
2

Кремль вирішує свої демографічні проблеми за рахунок українців

Білорусі і Казахстану явно не варто розслаблятися

Інститут соціального аналізу і прогнозування Російської академії народного господарства випустив черговий збірник "Моніторингу соціально економічного становища і самопочуття населення 2015-2019 роки".

Там є дані і по міграції. За 2014-2019 роки Росія натуралізувала (тобто прийняла в громадянство) не менше 421,8 тисяч українців (без урахування Криму).

При цьому на тимчасовій основі (з урахуванням трудових мігрантів) за даними цього збірника, в РФ перебуває 1 846 728 осіб.

Значну частину з них Росія намагатиметься натуралізувати. Навіщо? Відповідь на поверхні. У розділі демографія маємо дані про те, що в Росії триває природне зменшення населення. За 2019 рік показник склав 219,1 тисячу осіб. Це "середній показник по лікарні".

Відбувається масштабне вимирання так званої "російської" частини Росії і зростання населення національних автономій

Відбувається масштабне вимирання так званої "російської" частини Росії і зростання населення національних автономій. Тобто йдуть зміни "демографічного портрета" росіянина. На перший погляд дрібниця, але це змінює культурні основи, уклад життя і навіть впливає на можливості економічного розвитку. Адже на тлі чергового витка промислової революції, в РФ замість жителів, які виросли в умовах індустріального укладу приходять громадяни, виховані за законами доіндустріального суспільства. Тобто процес зворотний.

Поки нічого страшного для Кремля немає - "запасу населення" вистачить ще років на 30 перш ніж демографічні процеси стануть серйозною проблемою. Але краще не чекати, а вирішувати проблему. Тому Кремлю потрібен був Крим (крім політичних бонусів для Путіна), тому і далі РФ буде підтримувати хаос на своїх кордонах. Люди біжать від хаосу. І такі міграційні потоки Росії потрібні. В першу чергу з "європейської частини колишнього СРСР".

Міграційні потоки Росії потрібні. В першу чергу з "європейської частини колишнього СРСР"

І чим більшою ставатиме демографічна криза, тим різкіше і активніше працюватимуть кремлівські сівачі хаосу. Сьогодні вони зайняті Україною. Але Білорусі і Казахстану явно не варто розслаблятися.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олексій Арестович Військовий експерт
Сергій Сингаївський Письменник, перекладач
Євген Клопотенко Кулінарний експерт
Дмитро Кулеба Дипломат
Погода