Отруйну російську пропаганду захищають святі європейські принципи свободи слова

Тільки відступати нам однаково нікуди

Одна з трагедій постмайданної України в тому, що її медіапростір весь цей час був інфільтрований російською пропагандою (її поширювали і через українськими медіа). Але боротися з нею ще активніше, ніж це було в останні роки, Україні не давали. В першу чергу її західні союзники, до думки яких Україна не могла не прислухатися.

Отрута антиукраїнської пропаганди опинилась під "парасолькою" святих європейських принципів свободи слова - писаних, правда, не для воюючої України, а для Європи, в якій нібито вже настав кантівський "вічний мир", але то таке.

При цьому одні західні борці за свободу слова щиро не розуміли, "що не так", якщо вже Україна хоче в Європу. Інші грали тут в свою медійну гру, не розуміючи і не бажаючи розуміти, де вони об'єктивно підігрують Кремлю. А треті, маніпулюючи гаслами свободи слова, цілком свідомо і цинічно грали - та й зараз грають - проти України на боці Росії.

Або Європа, або Москва. Нічого третього нам історія не запропонувала і не запропонує

Загалом, все складніше, ніж хотілося б. Ось тільки відступати нам однаково нікуди. Або Європа... так, з усіма її суперечностями і слабкостями - або Москва. Нічого третього нам історія не запропонувала і не запропонує.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода