Газ замінили лушпинням від насіння

Економлять до 10 млн кубів газу на рік

У Дніпрі придумали опалювати бюджетні установи пелетами з лушпиння від насіння. Тепер замість дорогого імпортного газу спалюють відходи сільського господарства. Економлять до 10 млн кубів газу на рік.

Проект реалізують за власний кошт приватного інвестора. З бюджету на нього не витратили ні копійки. Нові котельні на пелетах будують повністю з нуля. Уже побудували три в Дніпрі та ще кілька в області - у Нікополі, Покрові, Марганці. В останніх двох містах взагалі ліквідували центральне опалення. Житлові будинки перейшли на індивідуальне, а бюджетні установи тепер топлять пелетами з лушпиння.

Майже все обладнання нових котелень - українського виробництва. Міг би вийти хороший національний проект - переведення котелень з газу на пелети. Звичайно, повністю замінити газ таким чином не вийде, але відсотків на 20 можна було б забезпечити потреби опалення за рахунок відходів сільського господарства. У нашій країні таких відходів утворюється дуже багато, потрібно тільки вміти знайти їм застосування.

Повністю замінити газ не вийде, але відсотків на 20 можна було б забезпечити потреби опалення за рахунок відходів сільського господарства

У Дніпропетровській області цим питанням посилено займаються, оскільки там цю ідею просував Юрій Голик з обласної ОДА. В інших областях, на жаль, все поки не так добре. Так що, мабуть, потрібен якийсь поштовх з центру, у вигляді окремого закону.

Будівництво однієї такої котельні обходиться приблизно в 30 млн грн. Гроші не дуже великі, так що будувати пелетні котельні можна і за бюджетний рахунок, якщо передбачити статтю в бюджеті. Це гарне вкладення, яке з часом окупиться. Коли буде налагоджена така робота, то і не буде таких інцидентів, як в Смілі, де був колапс з опаленням торік.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода