Чи зможе Зеленський виграти дебати у Порошенка

Наступні 3 тижні боротьба між кандидатами буде максимально гострою і брутальною

Скоріше за все явка у другому турі буде нижчою. Кандидати, як магніти. Їх поменшало, тому і менше притягатиметься людей на вибори. На скільки, сказати важко.

Чого у більшій мірі південь і схід пішов голосувати? Бо у них був Зеленський — новий і несистемний. Він і потягнув виборця на дільницю.

Тому для Порошенка буде вигідним заниження явки на південному сході. Так само як для Зеленського — заниження в центрі і на заході. Це буде частиною їхніх стратегій на поточні тижні.

У козирях Петра Олексійовича — системний досвід. Він один із найдосвідченіших політиків. Водночас, проти нього гратиме власний антирейтинг. Його діяльність — це його плюс і мінус одночасно.

Частково до Порошенка може перетекти електорат Тимошенко, велика кількість — від Смешка і певна частина — від Гриценка

Частково до Порошенка може перетекти електорат Тимошенко, велика кількість — від Смешка і певна частина — від Гриценка.

Актив Зеленського — новизна, сучасність, позитивний меседж. Намагатиметься запускати політиків-сателітів, які відтягуватимуть негатив від Порошенка на себе. І водночас його дражнитимуть. Щоб Зеленський об себе не марав руки.

До того ж високий антирейтинг Порошенка для Зеленськгого є надзвичайним бонусом.

Також отримає перетік від частини електорату Вілкула і Бойка. З іншого боку ті можуть підіграти Порошенкові і переконувати свого виборця взагалі не йти на голосування.

Наступні 3 тижні боротьба між кандидатами буде максимально гострою і брутальною — на підвищених тонах.

Якщо Зеленський виведе Порошенка на поле жартів, то покаже непогану картинку

Щодо теледебатів, то обоє мають гарні шанси зіграти у свою гру. Якщо Зеленський виведе Порошенка на поле жартів, то покаже непогану картинку. З одного боку атакуватиме Петра Олексійовича корупцією, з другого — не давати нічого відповісти і жартувати. Як на розминку у КВК.

А якщо Зеленський вийде, як на класичні дебати, то Порошенко його знищить, як політика.

Але для деяких прихильників "кварталівця" це все рівно буде сакральним видовищем. Мовляв, нашого кандидата ображають, тому ми підемо на зло і проголосуємо.

Команда Порошенка втомилася. Тим не менше з отриманням томосу, вони змогли переламати ситуацію на свою користь і вийти у другий тур. Якщо взяти рейтинги за серпень-вересень, то президент у п'ятірку з натяжкою входив. Його обганяв Ляшко, Гриценко. А зараз Порошенко — другий. Динаміка непогана. Тепер йому потрібне гіпермасштабування — працювати дуже сильно. Шанси зберігаються, хоч і не такі райдужні, як у Зеленського.

Команда Порошенка втомилася

Порошенко вже не повторить старий успіх виборів-2014. Але теоретично, за низької явки на сході, він таки може перемогти. Технологій багато. Наприклад, дати виборцю Зеленського повірити, що той вже виграв і йти на дільниці знову не обов'язково - "Все ми вже і так виграли, він вже настільки відірвався. Можна не йти". Одягнути рожеві окуляри, що все зроблено, супер і можна не переживати.

Хто ж із обох переможе 21 квітня сказати важко. Інтрига залишається повна.

Микола Давидюк, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Яцек Павліцький Редактор міжнародного відділу Newsweek Polska
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"