Інквізиторам всюди ввижались відьми, а російським правоохоронцям – екстремісти

Чекісти продовжують хапати членів "Хізб ут-Тахрір"

Інквізитору Генріху Крамеру всюди ввижалися відьми. Він хвалився, що особисто відправив на вогнище понад двісті служниць Сатани, а в 1486 році написав посібник з викорінення відьом, який так і називається: "Молот відьом".

Російським правоохоронцям скрізь ввижаються екстремісти. Для їх викорінення створені закони, за якими екстремістом можна визнати будь-яку людину, а будь-яку організацію - екстремістською.

У Москві співробітники карного розшуку прийшли в офіс партії "Яблоко" і почали шукати екстремістську літературу. Як пояснили оперативники, в службу "02" надійшов дзвінок про те, що в "Яблоке" поширюється екстремістська література. Цікаво, от якщо в "02" подзвонять і скажуть, що екстремізмом займаються в Кремлі, Держдумі або в Храмі Христа Спасителя, співробітники карного розшуку туди теж прийдуть?

Якщо в "02" подзвонять і скажуть, що екстремізмом займаються в Кремлі, Держдумі або в Храмі Христа Спасителя, співробітники карного розшуку туди теж прийдуть?

Як пояснив колишній глава московського "Яблока" Сергій Мітрохін, в паперах, які показали співробітники карного розшуку фігурувало слово "реновація", а документи, виявлені в московському офісі партії "Яблоко", які вилучили оперативники, в основному стосувалися яблучного протесту проти реновації. Сергій Мітрохін пояснив "МБХ медиа", що він поки не знає, "що в реновації екстремістського", а молодший оперуповноважений Дуплякін, який керував операцією, йому смисл пояснити відмовився.

У цей же день співробітники ФСБ шукали відьо... в сенсі, екстремістів в окупованому Криму. З цією метою чекісти провели обшуки в будинках кримських татар, підозрюваних у зв'язках з сатан... тобто з організацією "Хізб ут-Тахрір", яку в Росії вважають терористичною і забороняють, хоча майже в усіх країнах Європи і США ця організація такою не вважається, а прикладів терактів, організованих цими "терористами" ніхто назвати не може. За вельми поважної причини. Просто їх не було. В результаті спецоперації затримали 20 кримських татар, яких ФСБ оголосила ватажками терористичної організації.

Прикладів терактів, організованих "Хізб ут-Тахрір", ніхто назвати не може. За вельми поважної причини. Просто їх не було

"Хізб ут-Тахрір" за рішенням Верховного суду РФ в 2003 році визнана терористичною організацією і заборонена в Росії з двох причин: по-перше, члени цієї організації нетерпимі до інших релігій, а по-друге, ведуть войовничу пропаганду. З цих же підстав варто було би заборонити РПЦ, оскільки члени гундяївської секти вкрай нетерпимі, наприклад, до єговістів, а вже характер їх пропаганди назвати мирним досить складно. Заборона "Хізб ут-Тахрір" всі ці роки викликає протест у експертів з ісламу і правозахисників, але Верховний суд свого рішення не скасовує, а чекісти продовжують хапати членів цієї організації, оголошувати їх терористами і відправляти на тривалі терміни...

Російських правоохоронців ріднить з інквізитором і автором "Молота відьом" Генріхом Крамером ще одна обставина. За кілька років до написання свого видатного трактату Крамера заарештували за розтрату грошей, виручених від продажу індульгенцій. Тобто, цей палкий християнин в своїх працях, спрямованих на остаточне вирішення відьомського питання, не забував про себе і крав помаленьку у божої церкви.

Російські правоохоронці при нагоді завжди готові за винагороду видати грішникові "індульгенцію", а нальоти на "Яблоко" в Москві або на "Хізб ут-Тахрір" роблять заради галочки в графі "боротьби з екстремізмом"

Російські правоохоронці теж при нагоді завжди готові за винагороду видати грішникові "індульгенцію", а нальоти на "Яблоко" в Москві або на "Хізб ут-Тахрір" роблять заради галочки в графі "боротьби з екстремізмом"...

З моменту написання "Молота відьом" минуло більше п'яти століть. А психологія інквізиторів практично не змінилася...

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода