Шведу було б краще поїхати до Бельгії

"Селтік" - не найпростіший клуб

Нападаючий "Карпат" 21-річний Мар'ян Швед перейшов до шотландського "Селтіка". Трансфер розцінюю як фінансову інвестицію британського клубу на майбутнє. Якщо все вийде – за помірні гроші знайшли якісного футболіста. Якщо ні – шляхом оренд можна буде відбити витрачені на Шведа гроші. Тому для "Селтіка" ризики не особливо великі.

Усе трансферне вікно зими 2019-го писали про інтерес до Шведа з боку різних команд. Називали київське "Динамо", бельгійський "Гент", іспанські команди. Швед – футболіст особливий, неординарний. Має гарну швидкість, техніку, швидко приймає рішення. Але є проблеми із взаємодією з партнерами. Явно не вистачає стабільності. Може видати хорошу гру, а може провалитися. Тому не бачу Мар'яна в Україні. У "Шахтарі" на провідних ролях в атаці – бразильці. В "Динамо" теж є молоді власні гравці, які нічим не поступаються Шведу. Може і перевершують. Була б у нас сильна третя команда, як свого часу "Дніпро" чи "Металіст" - можна було б спробувати себе там. У цих командах Шведу було б простіше прогресувати.

Має гарну швидкість, техніку. Але є проблеми із взаємодією з партнерами

Цікавим варіантом для Мар'яна могла би бути Бельгія. Там багато уваги приділяють якраз атакувальному стилю футболу. У бельгійських клубах можна розвиватися. Специфіка місцевих команд у тому, що вони готують футболістів для сильніших команд та чемпіонатів. Тому вміють чекати та шукати підхід до молодих гравців. Практика показує, що українські футболісти найуспішніші саме у Бельгії. Там їм простіше проявити себе. А в "Селтіку" потрібно буде відразу давати результат. Команда грає в Лізі чемпіонів. Часу на розкачку немає.

З одного боку, добре, що Мар'ян до літа залишається у "Карпатах" на правах оренди. Отримуватиме стабільну ігрову практику. З іншого - йому важливо пройти процес звикання до нової країни та чемпіонату. "Селтік" - не найпростіший клуб. Було б краще звикати до нових умов. Можливо, граючи в оренді десь в Шотландії.

Період Шведа у молодіжній збірній України завершився. Мар'яну не пощастило із перспективами. Час експериментів у команді Андрія Шевченка минув. Збірній треба показувати результат. Тому тренер не покладатиметься на молодих футболістів. Довіру матимуть перевірені виконавці з досвідом виступів за національну команду. Проявити себе у такій ситуації молодий гравець може тільки в особливому випадку.

Олег Федорчук, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода