Наймогутніша сім'я Російської Федерації врятувала свій бізнес від санкцій

Дерипаску називають союзником Путіна. Це не зовсім так

Міністерство фінансів США повідомило про зняття санкцій з трьох компаній, що пов'язані з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Сам Дерипаска залишається під санкціями. Проте ясно, що його бізнес залежить не стільки від особистого прибутку, скільки саме від прибутку цих трьох корпорацій, - пише Віталій Портников для espreso.tv.

Формально компанії Дерипаски виконали всі американські умови - тобто Дерипаска їх більше не контролює. Але всі чудово розуміють, що крім формального контролю є ще і не дуже формальний, пов'язаний із реальним впливом олігархів на їх фірми. З цієї точки зору Дерипаска взагалі міг і не вважатися власником своїх корпорацій, йому можна тільки подякувати за чесність. А зараз, щоб позбутися від санкцій, олігарх повернувся до "сірого" варіанту - тільки й усього. Саме тому американські законодавці вимагали залишити в силі санкції проти компаній Дерипаски - але пропозиція, яку винесли на голосування в сенаті, не набрала достатньої кількості голосів через позицію республіканців.

І це ще раз дозволяє тверезо оцінити лобістські можливості Дерипаски і тих, хто за ним стоїть. Офіційні особи в США часто називають Олега Дерипаску союзником Володимира Путіна. Але це не зовсім так. Це Путін - союзник Дерипаски. І ось чому.

Офіційні особи в США часто називають Олега Дерипаску союзником Володимира Путіна. Але це не зовсім так. Це Путін - союзник Дерипаски

Олігарх одружений на дочці Валентина Юмашева, колишнього глави адміністрації президента Росії Бориса Єльцина і радника Володимира Путіна. А сам Юмашев одружений на дочці Єльцина Тетяні. Це - єльцинська сім'я в чистому вигляді.

Ніхто з її представників, на відміну від особистих друзів Путіна, від західних санкцій особливо не постраждав. Найголовнішим постраждалим виявився якраз Олег Дерипаска. Але, як бачимо, олігарха змогли врятувати. Не його самого, звичайно, а його бізнес. Тому що це може бути спільний бізнес наймогутнішої сім'ї Російської Федерації. Сім'ї, яка свого часу довірила нікому не відомому чекісту Володимиру Путіну представляти її інтереси в Кремлі, а молодому бізнесменові Олегу Дерипасці - представляти її інтереси на світовому ринку алюмінію.

Те, що відбувається навколо компаній Дерипаски, дозволяє задатися питаннями про справжні, а не "телевізійні" центри впливу і в Росії, і в сучасному світі. А також згадати і про те, що саме Дерипаска був одним з тих російських олігархів, кому вдалося вийти на український ринок у період правління другого президента України Леоніда Кучми.

Леонід Данилович своїх тісних зв'язків з сім'єю Єльцина ніколи і не приховував

Леонід Данилович своїх тісних зв'язків з сім'єю Єльцина ніколи і не приховував. Навіть після подій 2014 року, коли він засудив дії політичного керівництва Росії, Кучма був присутній на відкритті "Єльцин-Центру" в Єкатеринбурзі і виявився там неподалік від іншого друга сім'ї - Володимира Путіна.

Так один могутній клан може об'єднувати інтереси різних людей, які вважаються ворогами. Навіть країн, які воюють і борються між собою і запроваджують санкції одна проти одної.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Даян Френсіс Головна редакторка канадської газети National Post 
Олег Саакян Політолог
Пітер Дікінсон Редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council
Богуслав Хработа Головний редактор польської газети Rzeczpospolita
Олексій Кошель Голова Комітету виборців України