Мускулатура здатна "обкрадати" імунну систему

Займатись спортом і не хворіти – реально

Заняття спортом асоціюються з міцним здоров'ям. На жаль, імунітет людей, які активно тренуються, може слабшати за певних умов. Особливо взимку - час розпалу сезонних захворювань. Як цього уникнути?

1. Висипляйтесь.

Знаю, ви неодноразово це чули. Проте сон дійсно впливає на роботу усіх систем організму. Нестача сну вводить організм в стан стресу. Це провокує виділення стресових гормонів, перш за все кортизолу. В значних кількостях кортизол подавлює імунну відповідь на патогени.

2. Не перетреновуйтесь.

Йдеться знову про стресові гормони. Неадекватний об'єм навантаження замість стимуляції росту м'язів викличе сплеск кортизолу. У великих кількостях кортизол негативно впливає не лише на імунітет, а й на чутливість м'язової тканини до інсуліну. Це робить майже неможливим нарощування м'язів і стимулює наростання жиру.

Неадекватний об'єм навантаження замість стимуляції росту м'язів викличе сплеск кортизолу

3. Вживайте достатню кількість білка.

Імунна система складається переважно з білків. Люди, які активно тренуються, викликають стрес у мускулатурі, який відтягує на себе значну частину амінокислот. Є думка, що за умов нестачі білка, мускулатура здатна "обкрадати" імунну систему. В середньому для людей, що тренуються, норма білка коливається в межах 1,6-2,4 г на кілограм маси тіла.

4. Використовуйте глютамін.

Особливе значення у підтримці імунітету надають такій спортивній добавці, як глютамін. Саме ця амінокислота, а не глюкоза чи жирні кислоти, покриває енергетичні потреби імунної системи (тобто є "паливом" для імунітету).

Павло Козленко, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода