Новий закон про вибори можуть ухвалити, однак щастя для всіх – не буде

Не сійте надмірних очікувань

Зараз часто чуємо, що новий закон про вибори в Раду за відкритими списками однозначно і безумовно стане панацеєю від усіх бід і болячок нашої "хворої" політики. Видається так, що буде закон, і прийде до всіх щастя.

Поставимо лиш одне запитання у цьому випадку. Закон про фінансування партій з держбюджету пам'ятаєте? Що нам обіцяли його лобісти також добре пригадуємо. "Цей закон позбавить партії від впливу олігархів", - казали нам тоді. Позбавив?! Отож. І не позбавить. Зате мінус півмільярда гривень з бюджету щороку. Вони б могли піти, наприклад, на доплати військовим.

Проблеми вирішуються не ухваленням нових законів, а обов'язковим покаранням за їх недотримання

Перепрошую за нагадування давно відомого висновку, але проблеми вирішуються не ухваленням нових законів, а обов'язковим покаранням за їх недотримання.

Усі притомні люди вважають, що вибори за відкритими списками кандидатів - це значно краще, аніж закриті списки. Але вважаю аморальними обнадійливі розповіді про те, що цей закон зробить диво і буквально на наступних виборах істотно змінить баланс "чесних" і "корупціонерів" у Верховній Раді. Не сійте надмірних очікувань. Це обертається ще більшим розчаруванням.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Антон Мороз Фахівець із соціальної роботи ГО "Форпост"
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Погода