Позов президента України до Бі-Бі-Сі: чи були гроші

Порошенку не позаздриш

Не так часто ЗМІ зі світовим іменем, та ще й такі, що фінансуються державою - а Бі-Бі-Сі є саме таким інформаційним ресурсом - відкрито звинувачують президентів дружніх країн у корупції. Бі-Бі-Сі зробила це щодо президентів Порошенка і Трампа дуже жорстко, фактично прямим текстом (у травні на сайті Бі-Бі-Сі з'явилася інформація, що посередники Порошенка заплатили близько $400 тис. особистому адвокату Трампа Майклу Коену за організацію переговорів між лідерами в червні 2017-го. - Gazeta.ua).

Звісно, на пустому місці такі звинувачення не робляться. Попередньо проводять журналістські розслідування, документують інформацію, чутки, факти. Тому позов Президента України до Бі-Бі-Сі з погляду можливої необгрунтованості публікації є безнадійним.

Але ще більшим "ударом у штангу" є аргументація у позові "моральних страждань" і навіть "збентеженості" Позивача, його репутаційних втрат статусом президента-антикорупціонера.

Більш того - бізнесмена.

Виграти суд не вийде, а відкликати позов не можна

Хто б не писав позовну заяву, цим він сильно підставив главу держави. Тепер судове слідство, на вимогу адвокатів Бі-Бі-Сі, безумовно стане майданчиком дослідження і "антикорупційних досягнень" Порошенка як президента України, і ступеню корупційності його бізнесу.

Тому що моральність особи, звинувачуваної у корупції, розуміння її здатності до корупції є для суду такими ж важливими, як і інші докази. Відповідач може мати тільки непрямі докази того, що він опублікував - бо ЗМІ не є органами досудового розслідування і не зобов'язані мати прямі докази - але довести в суді потенційну придатність Позивача до корупційних дій він явно зможе.

Так що президенту України не позаздриш. Виграти суд не вийде, а відкликати позов не можна - бо це буде фактично прямим підтвердженням позиції Бі-Бі-Сі.

Аркадій Корнацький, народний депутат України

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода