Під час війни публічно розтринькали мільярд – і їм нічого не буде

Чаша терпіння небезкінечна

Більше 90% статей Національної академії педагогічних наук не містять інформацію про новизну дослідження. 70% не містять аналізу попередніх досліджень – не зрозуміло, навіщо їх взагалі писали. Такі приголомшливі дані щодо ефективності роботи НАПНУ опублікував аналітичний центр CEDOS.

3/4 статей не використовують іншомовних джерел, крім російськомовних – світової науки для наших "вчених педагогів" не існує. Більше 4/5 публікацій не обробляють і не аналізують жодних даних – на Заході такі статті не мали б навіть шансу на публікацію. Нарешті, 90% так званих статей НАПНУ не містять опису методології дослідження – тобто їх неможливо відтворити і перевірити. Загалом, такі "статті" можна просто вигадувати з голови, особливо не переймаючись.

Світової науки для наших "вчених педагогів" не існує

За всю цю нахабну профанацію лише наступного року ми з вами як платники податків заплатимо 211 млн грн. Більше мільярда на імітацію наукової діяльності за 5 років! В той час, коли в країні намагаються провести освітню реформу, дослідження для якої має забезпечувати Академія педнаук. Правду кажуть, що від паніки щодо стану української освіти і науки населення утримує лише те, що абсолютна більшість не має уявлення про глибину прірви перед якою ми стоїмо.

Після таких звітів на Заході керівництво організацій подає у відставку, а самі організації розформовують. Про необхідність переведення освітніх досліджень на грантову основу, щоб найкращі науковці країни, незалежно від місця роботи, конкурували за гроші на конкретні проекти на чесній основі, говорять вже роками. В Україні ж, за словами директора CEDOS Єгора Стадного, окремим людям з Академії вистачило нахабності дзвонити міжнародним донорам, що фінансували аналіз роботи НАПНУ, з умовляннями не давати CEDOS грошей та припинити дослідження.

Ми з вами заплатимо більше мільярда гривень на імітацію наукової діяльності за 5 років

Знаєте, набридло. Набридло, що під час війни можна спокійно публічно розтринькати мільярд гривень і тобі за це нічого не буде. Набридло, що МОН знову проігнорує цей скандал, як проігнорував попередні про педагогічну освіту та науку. Набридло, що купа талановитих дослідників освіти мають терпіти поряд з собою таких "колег". Чаша терпіння освітньої спільноти і громадян небезкінечна.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Наталія Лелюх Лікар акушер-гінеколог
Остап Яриш Журналіст української служби "Голосу Америки"
Наталя Д'ячкова Директор юридичної компанії "Скарга"
Олександр Лієв Голова Асоціації індустрії гостинності України
Погода