Дива не сталося. У команді Гриценка з'явилися політики з душком

Непроста ноша "найчеснішого" політика

Якщо Балога буде керівником штабу Анатолія Гриценка, то екс-міністру оборони таки не вдалося створити дива.

Особливе позиціонування Гриценка - це не лише істотні переваги над іншими, а й додаткова відповідальність. Попри те, що Анатолій Гриценко у політиці давно, він таки користувався цінною ексклюзивною преференцією. Його продовжували вважати людиною з-поза системи. Це давало йому підстави для критики всієї політичної верхівки (і влади, і опозиції). Водночас, у Гриценка була можливість уникати солідарної відповідальності за безлад, який накопичувався в країні упродовж десятиліть.

Гриценка вважали людиною з-поза системи. Це давало йому підстави для критики всієї політичної верхівки

Для тих, хто спостерігав за Гриценком з професійної точки зору, було цікаво, чи вдасться йому досягти успіху, не залучаючи до своєї кампанії токсичних персонажів та олігархічні ресурси.

Першою несподіванкою стала поява у команді Гриценка Дмитра Добродомова. Електоральний карлик з гирею Марії Столярової на плечах. Якщо забули, то нагадаю, що минулою виборчою кампанією Добродомова займалася громадянка Росії, співробітниця "телеканалу" "Інтер", а нині депортована з України підлегла Шувалова, читай агентеса російських спецслужб. Столярова вела цілу групу таких підопічних. У відкритому доступі про це достатньо інформації.

Трохи раніше біля Анатолія Гриценка з'явився політик з душком Микола Катеринчук. Також електоральний нуль з таким собі політичним минулим. Тепер виборчий штаб очолив Віктор Балога. Цей ветеран української політики не потребує додаткових характеристик.

У ситуації з Балогою Гриценко мабуть вирішив, що досвід і ресурс важливіші за репутацію

У ситуації з Балогою Гриценко мабуть вирішив, що досвід і ресурс важливіші за репутацію. Дуже ризикований крок для Анатолія Гриценка. В оточенні усіх фаворитів президентської кампанії є люди із сумнівним реноме. Але Гриценко заручник свого позиціонування. Йому виборці не пробачать того, що пробачать іншим. Міністр уряду Азарова Балога підкосить довіру до Гриценка значно більше, аніж чергові корупційні викриття Порошенка, який, до речі, також працював в уряді Азарова. Те саме стосується звинувачень Тимошенко у співпраці з Медвечуком. Наскільки б ця співпраця не була очевидною, це не принесе негативу Юлі стільки, скільки Балога і Добродомов для Гриценка.

Тимошенко і Порошенку давно не дивуються, вони вже заплатили за свої помилки і прорахунки. Від Гриценка чекали дива. Така вона - непроста ноша політика, який претендує на статус "найчеснішого".

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Погода