Як насправді "рятували Донбас від фашизму"

Ми повинні збирати всі факти таких злочинів

Ще один бойовик ЛНР Олександр Лис (Агафонов) з Росії зізнався, що в 2014 році Плотницкий спеціально обстрілював Луганськ.

Лис тоді воював у Луганську і ловив диверсантів, які обстрілювали місто влітку 2014-го з мінометів. Він розповів, що обстріл Луганська вели не українські ДРГ, а бійці батальйону "Заря", яким тоді командував Плотницкий. Деяких навіть зловили, ось тільки командування відмазувало їх і приховувало ці факти.

Олександр Лис – досить відомий персонаж. У 2014 році він став героєм українських ЗМІ через свої кровожерливі записи в соціальних мережах. Обіцяв вбивати українців і нікого не жаліти. Але пізніше, як і багато його соратників, розчарувався в "народних республіках" і повернувся в Росію. Тепер веде відеоблог на ютубі і багато критикує ЛДНР.

"Визволителі" навмисно обстрілювали мирних жителів, щоб налаштувати Донбас проти української армії і проти України

Ну що ж, ось ще одне свідчення того, що "визволителі" навмисно обстрілювали мирних жителів, щоб налаштувати Донбас проти української армії і проти України. Згодом їх з'являється ще більше, і вкрай важливо всі такі докази збирати і зберігати, щоб народ знав правду про те, як насправді "рятували Донбас від фашизму" в 2014 році.

Чесно кажучи, я не дуже вірю, що винних в цих військових злочинах Росія коли-небудь видасть міжнародному суду і тим більше Україні. Але ми повинні збирати всі факти таких злочинів навіть не для суду – для нас самих. Для історії. Щоб майбутні покоління не мали жодних ілюзій з приводу "русского мира" і "братнього народу". Щоб люди розуміли, що сепаратизм несе смерть, розруху і убогість. І щоб років через 20 жоден мерзотник не зміг сказати, що всього цього не було.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода