Олександр Поліщук
Військовий дипломат, аналітик Фонду "Майдан закордонних справ"
11.09.2018
2057

"Восток-2018" – класична військова показуха в дусі радянських часів

Сила в правді

Сьогодні у Росії розпочалися військові навчання "Восток-2018". Їх намагаються розпропагувати як найбільші, наймасштабніші, найстрашніші для Заходу і т.п. Пам'ятаєте знамените: "А в чем сила, брат?". І відповідь: "Сила в правде".

Правда в тому, що війни ХХІ століття не потребують масштабних маневрів, а є змаганням високотехнологічної зброї, яка об'єднана з інформаційно-розвідувальними системами. Тому "Восток-2018" є класичною показухою в дусі радянських часів, масштабність якої обумовлена "скудоумием" кремлівського керівництва та підпорядкованого йому генералітету.

Війни ХХІ століття не потребують масштабних маневрів, а є змаганням високотехнологічної зброї

Правда у тому, що у РФ, Китаю та Монголії, немає спільних структур військового планування та проведення операцій. Епізодичні, раз на чотири роки військові маневри на Далекому Сході не можна сприймати як повноцінний військовий союз - альтернативу НАТО.

Тому для китайців є чудова нагода вивчити безпосередньо на місцевості свої майбутні володіння. І це також правда. Результати засідання Державної Ради РФ з питань розвитку Далекого Сходу Росії, який був оголошений територією пріоритетного розвитку РФ на ХХІ століття, м'яко кажучи, невтішні з огляду на досягнення за останні 6 років. Більше 2 млн мігрантів з регіону із 6 мільйонним населенням, транспортні та економічні проблеми, незрівнянна із центральними регіонами бідність населення свідчать про перманентну кризу у цьому регіоні. Це визнає навіть "светлейший всея Руси" який розносив своїх "намісників" у регіоні під час згаданого засідання 10 вересня. Тому військові навчання такого масштабу мають очевидно "вдихнути життя" у регіон і завадити відтоку з нього розчарованих громадян. Як і переконати тих, хто вийшов на масштабні "пенсійні" протестні акції, що "враг не дремлет, поэтому не время товарищи, не время".

Для китайців є чудова нагода вивчити безпосередньо на місцевості свої майбутні володіння

Масштабні військові маневри "випадково співпали" у часі зі Східним економічним форумом у Владивостоці. У ньому братимуть участь лідери РФ, Китаю, Південної Кореї та Японії. Хоча "сюрприз явно з бородою", оскільки попередньо форум був спланований на 6-8 вересня. Тому правда в тому, що всі далекосхідні сусіди Росії у такий спосіб повинні зрозуміти її "залізні аргументи" "операції по примушенню" до співробітництва в економічній сфері.

Правда ще й у тому, що на навчання будуть стягнуті з усієї "необъятной" всі нові системи озброєння, розроблені в рамках нової Держпрограми розвитку ОВТ Росії. Але всі штучні екземпляри "Іскандерів" та "Калібрів", "Армад" та Су-35 ми вже бачили. Хіба що з "Ярса" садануть "ядреной ракетой". Побачимо...

Мене важко ошукати "військовою" показухою. Не будьте ошуканими і ви.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"