Тимошенко битиметься з Ляшком за українське село

Троє з десяти фаворитів президентської кампанії зайшли в осінь яскраво

Ситуативний фаворит виборчої кампанії Юлія Тимошенко роками "тупцювалася" на соціальній тематиц: тарифи, субсидії, пенсії, зубожіння і т.д. З 2014 року вона майже не помічала війни, не переймалася ані антиросійською, ані пронатівською чи євроінтеграційною тематикою. Новий сезон Тимошенко розпочала з двох виступів у Верховній Раді про НАТО і ЄС. Приправила їх критикою Порошенка за співпрацю з агресором і колаборантами. На вулицях Києва зарясніли нові борди Юлії Тимошенко про майбутнє в ЄС і безпеку України в НАТО.

Такий різкий перехід з соціального популізму у геополітичну проблематику має два пояснення:

1. Тимошенко пішла збирати освічений патріотичний електорат, який давно розгубила;

2. Їй треба було дуже швидко і ефектно спростовувати свої "зв'язки з Кремлем і Медведчуком".

Юлині заяви про НАТО і ЄС мали б якнайкраще сигналізувати про її антиросійську налаштованість

Друге пояснення видається пріоритетним. Прості, але зрозумілі Юлині заяви про НАТО і ЄС мали б якнайкраще сигналізувати про її антиросійську налаштованість. Є однак один важливий нюанс. Мислячий прозахідний і патріотичний електорат у великих містах цього разу не для Тимошенко. Вона має змиритися з цим. Їй доведеться битися з Ляшком за українське село і невеличке місто. Там НАТО, ЄС, а тим більше "народна конституція" чи новий "суспільний договір" - питання третього порядку, м'яко кажучи.

Тема сильної президентської влади стає фірмовим ексклюзивом Олега Ляшка. Це грамотний розрахунок, коли одні політики пропонують ліквідувати цю посаду, а інші закликають обмежити повноваження президента. На фоні Ляшка інші кандидати виглядатимуть дивно, бо балотуються на посаду, яку самі ж обіцяють або скоротити, або девальвувати. Ідея головного "радикала" легко зайде його потенційному виборцю: "все буде як у благополучних і сильних США; скоротимо посаду прем'єра та інших дармоїдів, які підвищують тарифи на газ; за все в країні відповідатиме одна людина - президент; я не боюся цієї відповідальності; коаліційні чвари і свинарник в Раді припиняться; депутатів у стійло, корупціонерів у тюрми, людям щастя".

Все просто і зрозуміло. Тимошенко зі своїми "конституантами" і "суспільними договорами" начисто програє своєму найближчому конкуренту Ляшку у цій заочній дискусії перед спільними виборцями села і малих міст. Бо їхній електорат чекає простих рішень.

Чинний президент тривалий час має найгіршу електоральну динаміку з-поміж потенційних кандидатів. Усе, що в нього залишилося, зосереджено передусім на Заході України. Саме тому вражаючий військовий парад, томос, ЄС і НАТО в Конституцію. Далі мав би бути закон про державну мову і все в цьому ж дусі.

Стратегія штабу Порошенка очевидно побудована на тому, щоб за будь-що і будь-як проповзти у другий тур

Стратегія штабу Порошенка очевидно побудована на тому, щоб за будь-що і будь-як проповзти у другий тур. А далі чинний президент має стати ненайкращою, але альтернативою або реваншу, або дикому популізму, або непередбачуваності, яка також завжди лякала людей. Якщо так, то розрахунок зрозумілий - максимально консолідувати під себе базу Західної України і частково поборотися за більші міста у Центрі країни.

Паралельно команда Порошенка буде мінусувати його конкурентів, щоб усі й надалі йшли на мізері.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода