Навряд чи Путіну захочеться слави вбивці Нобелівського лауреата миру

Крок до звільнення Сенцова

Колишній президент Польщі Лех Валенса висунув Олега Сенцова на Нобелівську премію миру. Якщо Нобелівський комітет підтримає і український режисер стане Нобелівським лауреатом, режим Путіна автоматично стає в один ряд з гітлерівським режимом та військовою хунтою М'янми. Саме в цих режимах Нобелівськими лауреатами ставали люди, яким премії не могли бути вручені особисто, оскільки лауреат знаходився в ув'язненні. Саме так було з німецьким антифашистом Карлом фон Осецьким, якому Нобелівська премія була присуджена в 1935 році і з опозиційним політиком Аун Сан Су Чжи, яку військова хунта М'янми тримала під домашнім арештом, коли вона стала Нобелівським лауреатом.

Якщо Сенцов стане Нобелівським лауреатом, режим Путіна автоматично стає в один ряд з гітлерівським режимом та військовою хунтою М'янми

Олег Сенцов, дійсно, як сказав Лех Валенса, "втілює в собі всі ті ідеали", які свого часу керували самим Валенсою в боротьбі за майбутнє світу. Перебуваючи в ув'язненні, Сенцов продовжує боротьбу за звільнення всіх українських політв'язнів, не вимагаючи свободу для себе особисто.

У висуненні Олега Сенцова на Нобелівську премію миру є бездоганна логіка. Путінський режим сьогодні становить головну загрозу миру на планеті. Саме путінський режим окупував Крим і Донбас, веде агресивну війну проти України, і знищує мирне населення Сирії. Саме з путінської Росії постійно звучать погрози ядерної війни, заклики скинути атомну бомбу на європейські міста, перетворити Америку в ядерний попіл, президент Росії з гордістю демонструє відео, в якому ракета падає на американський штат Флорида.

Пропозиція Леха Валенси може стати кроком на шляху до звільнення Сенцова

Дивовижно жорстокий, фактично смертельний і абсолютно неправосудний вирок, винесений на основі сфальсифікованих "доказів" і подальша мужність Сенцова в ув'язненні зробили українського режисера символом протистояння путінському режиму. Присудження йому Нобелівської премії миру означатиме, що цей факт отримав міжнародне визнання. І найголовніше. При всьому демонстративному нехтуванні Путіна і його оточення до норм моралі і права, навряд чи йому захочеться слави вбивці Нобелівського лауреата миру. Тому пропозиція Леха Валенси може стати кроком на шляху до звільнення Сенцова.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода