Вакарчук може стати "чорним лебедем" української політики

Питання тільки в тому, коли він "полетить"

Минулотижневий концерт "Океану Ельзи" залишив частину фанатів творчості Вакарчука розчарованими. Проблема була не у заході (тут якраз жодних зауважень – концерт на "Олімпійському" як завжди був потрясний), а в тому, що частина глядачів не почула від Вакарчука довгоочікуваної чіткої заяви "Я іду в президенти" .

Але давайте будемо об'єктивними – від самого Славка за останній рік (коли він почав з'являтися у соцопитуваннях) ми ніколи не чули, що він хоче балотуватися. То чому і на що ми маємо ображатися? Що він не виконав наші очікування? Ситуація виглядає комічно, як в одному старому анекдоті: "Я тебе чекала, а ти не прийшов. Так я і не обіцяв".

Вакарчук-політик — це чергове очікування суспільства, яке постійно прагне чогось нового. Останні опитування показують, що понад 60% українських виборців хочуть голосувати за щось "нове." В країні, де немає сталих ідеологічних партій, і працюючих інституцій, це абсолютно закономірна ситуація.

Вакарчук-політик — це чергове очікування суспільства, яке постійно прагне чогось нового

Насправді "ідея" про його балотування складалася з очікувань самих українців та політтехнологів, а не бажання самого Вакарчука.

Вона народилася в "очікуваннях українців" після того, як Славко почав говорити на суспільно важливі теми. Але те що він обговорює політичні проблеми не означало автоматично, що він хоче іти в політику. Така риторика абсолютно нормальна справа для людей, які себе позиціонують культурною елітою. Саме від них у першу чергу повинні іти "візійні" меседжі суспільству.

Ще однією причиною не йти у політику на цьому етапі в оточенні співака називають не бажання виходити із зони комфорту. Святославу дійсно набагато комфортніше і краще бути у ніші морального авторитета. Це та традиційна ніша, у якій дуже часто перебуває українська інтелігенція. Такий собі український дзен "споглядання процесів з боку".

Святославу комфортніше і краще бути у ніші морального авторитета

Фактично Вакарчук поводить себе як учасники групи "1 грудня". І буде абсолютно природнім, якщо він найближчим часом стане членом цієї групи і надалі в її рамках розроблятиме бачення подальшого розвитку України.

Однак відсутність заяви про похід в політику не означає, що Вакарчук не прийматиме участь у президентських перегонах. З високою імовірністю він буде долучатися до них у вигляді такого собі віп-агітатора. Але його заяви швидше за все будуть не на підтримку конкретного кандидата, а на підтримку програмних ідей по розвитку країни.

Таким чином, взявши паузу, лідер ОЕ лишив за собою право стати "чорним лебедем" (непередбачувані події, котрі мають значні наслідки. - Gazeta.ua) української політики. Але коли цей лебідь "полетить" поки не відомо.

Віктор Таран, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"
Брайан Вітмор Cтарший науковий співробітник Atlantic Council
Іван Сидор Священник, секретар-референт Київської єпархії ПЦУ