Є у нас щось, що працює краще, ніж у поляків

Очікування у черзі до польського КПП – це багатогодинне пекло

Після повернення з Польщі можу сказати, що є щось, що працює у нас краще, ніж у поляків. Це прикордонники.

Польський кордон перетинали у Ягодині на авто. Український КПП пройшли хвилин за 20. Польський – за 7 годин. Так, це не помилка. Причому пояснити цей апокаліпсис якимись об'єктивними причинами неможливо.

Український КПП пройшли хвилин за 20. Польський – за 7 годин

Оглядають авто на українських та польських КПП приблизно однаково. Тобто за фактом, майже взагалі не оглядають. Якихось особливих маніпуляцій поляки не роблять. Проте очікування у черзі до польського КПП - це багатогодинне пекло. Ланцюжок з машин розтягується на 2 кілометри та рухається дуже повільно. Ми провели на кордоні всю ніч і зустріли світанок. Але треба визнати, що при цьому сумувати не довелося.

Велика частина машин у черзі - це різні комерсанти, які ганяють в Україну вживані автівки, везуть якусь техніку, їжу, речі. Для них час - це гроші. Треба встигнути на ринок, скинути товар та поїхати у нову ходку. Тому вони постійно вигадують різні хитрощі, щоб проїхати без черги. Крім того, як я зрозумів з побаченого, існує цілий бізнес з продажу місць у черзі до КПП. Вздовж ланцюга автівок постійно ходять різні люди, здебільшого жінки, які вигадують зворушливі історії, просять їх пропустити вперед. Якщо це вдається - сідають в авто до того з ким домовилися, проводять автівку у чергу, та біжать шукати наступного лоха.

Існує цілий бізнес з продажу місць у черзі до польського КПП

Є й інша схема. 3-4 авто стають у чергу одне за одним. А коли наближаються до КПП починають продавати місця. Покупець місця рухається вздовж черги по зустрічній смузі, і у вирішальний момент продавці утворюють між собою розрив, у який навмисно запускають його авто. Коштує така послуга 200 чи 300 гривень.

Перед нами таким чином всунулися десь з десяток авто. Десь у 3 ранку в черзі почався бунт. Кілька водіїв стали блокувати авто, що намагалися рухатися по зустрічній смузі та влізати у голову черги. Чувака, який всунувся без черги, примусили розвернутися та поїхати. Погрожували пробити колеса. Коротше, виявили дива самоорганізації. У цих локальних сутичках ранок настав непомітно.

Не знаю, чи тільки на Ягодині таке, чи на інших КПП також. Люди у черзі казали, раніше працювало більш-менш, а віднедавна – повний капець. Наголошую, що все це відбувається з польського боку кордону. З нашої сторони – все оперативно та цивілізовано.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода