Нова ера: вартість Apple перевалила за $1 трлн

І це лише початок

Почалася ера компаній-трильйонерів. Капіталізація Apple перевалила за позначку в один трильйон доларів. Ціна акцій підскочила після того, як прибутки компанії перевищили очікування аналітиків. Але навряд чи Apple доведеться аж надто довго насолоджуватися самотністю в клубі компаній-трильйонерів. До трильйонної капіталізації швидко рухаються Amazon, що вже вартий близько $900 млрд а також Google та Microsoft, кожна з яких оцінюється в більш ніж $800 млрд.

До цього лише одна компанія у світі і лише на дуже короткий час досягла капіталізації в один трильйон доларів. У січні 2007 року нею стала китайська нафтогазова державна корпорація Petrochina. Але на відміну від того, скоріше курйозного випадку, зараз є всі підстави вважати появу все більшої кількості компаній-трильйонерів невідворотною. Це відбувається, серед іншого, через перехід значної частини економіки в онлайн, і появу все більшої кількості ринків, які функціонують за принципом "переможець забирає все".

Інтернет та інші цифрові технології дозволяють компаніям швидко масштабувати свої послуги на весь світ і конкурувати глобально

Інтернет та інші цифрові технології дозволяють компаніям швидко масштабувати свої послуги на весь світ і конкурувати глобально. В умовах, коли користувачу потрібна найкраща операційна система, пошуковий двигун чи інтернет-магазин, десяткам тисяч інших компаній-конкурентів по всьому світу залишається змагатися лише за крихти зі стола переможця.

Порівняння ринкової капіталізації п'яти найбільших компаній рейтингу S&P500 - Apple, Amazon, Microsoft, Alphabet, Facebook - показує, що їхня вартість, станом на початок літа, однакова. А всі компанії з першої п'ятірки є IT-компаніями. І судячи з останніх новин, це лише початок.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Наталія Лелюх Лікар акушер-гінеколог
Остап Яриш Журналіст української служби "Голосу Америки"
Наталя Д'ячкова Директор юридичної компанії "Скарга"
Олександр Лієв Голова Асоціації індустрії гостинності України
Погода