Антисемітизм в Україні – нахабні наклепи Кремля

Щоб це зрозуміти, варто озирнутися на саму ж Росію, чи Європу

Кілька місяців тому група американських конгресменів підписала дивну заяву про антисемітизм в Україні. Днями стало відомо, що американський політконсультант Манафорт радив Януковичу звинувачувати патріотичну опозицію в антисемітизмі.

Усе це цілком логічно. Кремль упродовж десятиліть інвестував десятки мільярдів доларів, аби переконати весь світ, що кожен український патріот обов'язково має ненавидіти євреїв. Але щоб зрозуміти, що це нахабний наклеп, варто озирнутися на саму ж Росію, чи хоча б Європу.

Німецька державна агенція Deutsche Welle повідомляє про дослідження антисемітських настрої у п'яти провідних державах Західної Європи. Маємо ганебненьку картину. 60-80% тамтешніх євреїв відчувають стрімке зростання антиєврейських настроїв. Щороку тисячі єврейських родин змушені виїжджати з Франції до Ізраїлю. Це вже тенденція, яка навіть отримала назву "великий вихід євреїв з Франції в Ізраїль".

Щороку тисячі єврейських родин змушені виїжджати з Франції до Ізраїлю

У Брюсселі місцева влада дедалі частіше рекомендує євреям не носити символи юдаїзму. Недавно кілька єврейських видань у Великобританії розмістили на перших шпальтах повідомлення про острах від можливого приходу до влади лейбористів. На чолі з Корбіном. Цей лівий радикал не приховує своїх антисемітських поглядів і гордо носить "тельманівку", наголошуючи на своїх симпатіях до "Рот Фронту" і його лідера.

Зростання антисемітських поглядів пов'язують зі швидким зростанням питомої ваги нових європейських громадян, що сповідують іслам. Водночас, стрімкий притік мусульман у Європу за останні роки закономірно зумовив активізацію й праворадикальних середовищ. Зростання загальної конфронтації на етнічному та релігійному ґрунті зумовило підвищення антисемітських настроїв. А тепер ще додайте сюди співпрацю різнопланових європейських лівих і правих радикалів/екстремістів з Кремлем. Виходить чудове поле для гібресії та для регулювання температури політичної конфронтації на Заході. Хіба не так?!

Україну можна вважати країною-зразком толерантного ставлення до євреїв та інших етнічних меншин

Тож Україну справедливо можна вважати країною-зразком толерантного ставлення до євреїв та інших етнічних меншин. І це у час війни з Московією.

Всілякі спроби імітувати тут погроми або дискусії про ці інсинуації на прокремлівських "телеканалах" виглядають штучно і смішно.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода