Подорожчання проїзду в київському метро як данина черговому олігарху

Нова схема безсоромної корупції

З приводу подорожчання проїзду в київському метрополітені. Особисто мені не шкода заплатити 8 гривень за проїзд в метро, якщо метрополітен витратить мої гроші на покупку сучасних поїздів або побудує гілку на Троєщину. Але біда в тому, що зростання цін не пов'язане з розвитком. Метрополітену довелося різко підняти вартість проїзду, щоб виплатити фіктивний борг в 2 млрд грн компанії "Укррослізинг". Вона раніше була підконтрольна Юрію Іванющенку, а тепер належить російсько-українському олігарху Павлу Фуксу.

Метрополітену довелося різко підняти вартість проїзду, щоб виплатити фіктивний борг в 2 млрд грн компанії "Укррослізинг"

Справа тягнеться з 2009 року, коли "молода команда" Черновецького уклала кабальний договір з фірмою-прокладкою "Укррослізинг" на покупку російських вагонів метро. Спочатку борг перед цією фірмою був 360 млн грн, але потім, завдяки спеціально прописаним в договорі невигідним умовам, він просто на рівному місці виріс до 1,9 млрд грн. Тобто - в 6 разів!

Журналісти змогли встановити, що спочатку ТОВ "Укррослізинг" мало засновників, пов'язаних з Іванющенком. Однак в 2018 році цю компанію купила висхідна зірка української олігархії - Павло Фукс, про якого ще пару років тому ніхто нічого не чув.

Так що тепер київський метрополітен винен 2 млрд грн цьому пану, який до недавнього часу жив у Москві і мав російський паспорт.

Тепер Фукс вибиває борги у метрополітену, а той, щоб виплатити йому цю величезну суму, підняв вартість проїзду. Так що ось ці додаткові 3 грн за проїзд, які ми платимо - це данина Фуксу. Непогано, правда?

Продавці, дорожні робітники, пенсіонери, студенти тепер мають скинутися по 200-300 гривень на місяць, щоб черговий мільярдер став ще багатшим

Цю історію можна вписувати в підручники, як наочний приклад найбільш нахабної і безсоромної корупції. Не секрет, що більшість наших громадян сприймають корупцію, як щось абстрактне. Але сьогодні ми потрапили в ситуацію, коли наслідки корупції відчули на собі мільйони людей. Тепер ми повинні будемо зі свого гаманця заплатити олігарху, який змовився з українськими судами і прокуратурою. Він на рівному місці став багатшим на 2 мільярди! Продавці, дорожні робітники, пенсіонери, студенти тепер мають скинутися по 200-300 гривень на місяць, щоб черговий мільярдер став ще багатшим.

Після зміни влади в 2014 році ніщо не заважало зупинити цю злочинну схему. Але ні правоохоронці, ні судді не зробили цього. Можливо, це сталося через те, що Ігор Кононенко, який в 2009 році був заступником голови комісії Київради з питань транспорту і зв'язку й депутатом Київради від "Блоку Черновецького", тепер став одним з найвпливовіших людей в країні. І за фактом корупційну схему злодіїв-втікачів просто успадкували нинішні керівники держави.

Фукс - такий же символ президентства Порошенко, як Курченко - символ президентства Януковича

До речі, олігарх Павло Фукс, якого до 2014 року в Україні ніхто не знав - такий же символ президентства Порошенко, як Курченко - символ президентства Януковича. Абсолютно штучно надутий міхур, який збагачується і обростає активами за рахунок відверто злодійських схем і шахрайських махінацій. Що цікаво - обидва родом з Харкова.

При такому підході нема чого дивуватися, що у чинного президента рейтинги нижче плінтуса.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода