Подорожчання проїзду в київському метро як данина черговому олігарху

Нова схема безсоромної корупції

З приводу подорожчання проїзду в київському метрополітені. Особисто мені не шкода заплатити 8 гривень за проїзд в метро, якщо метрополітен витратить мої гроші на покупку сучасних поїздів або побудує гілку на Троєщину. Але біда в тому, що зростання цін не пов'язане з розвитком. Метрополітену довелося різко підняти вартість проїзду, щоб виплатити фіктивний борг в 2 млрд грн компанії "Укррослізинг". Вона раніше була підконтрольна Юрію Іванющенку, а тепер належить російсько-українському олігарху Павлу Фуксу.

Метрополітену довелося різко підняти вартість проїзду, щоб виплатити фіктивний борг в 2 млрд грн компанії "Укррослізинг"

Справа тягнеться з 2009 року, коли "молода команда" Черновецького уклала кабальний договір з фірмою-прокладкою "Укррослізинг" на покупку російських вагонів метро. Спочатку борг перед цією фірмою був 360 млн грн, але потім, завдяки спеціально прописаним в договорі невигідним умовам, він просто на рівному місці виріс до 1,9 млрд грн. Тобто - в 6 разів!

Журналісти змогли встановити, що спочатку ТОВ "Укррослізинг" мало засновників, пов'язаних з Іванющенком. Однак в 2018 році цю компанію купила висхідна зірка української олігархії - Павло Фукс, про якого ще пару років тому ніхто нічого не чув.

Так що тепер київський метрополітен винен 2 млрд грн цьому пану, який до недавнього часу жив у Москві і мав російський паспорт.

Тепер Фукс вибиває борги у метрополітену, а той, щоб виплатити йому цю величезну суму, підняв вартість проїзду. Так що ось ці додаткові 3 грн за проїзд, які ми платимо - це данина Фуксу. Непогано, правда?

Продавці, дорожні робітники, пенсіонери, студенти тепер мають скинутися по 200-300 гривень на місяць, щоб черговий мільярдер став ще багатшим

Цю історію можна вписувати в підручники, як наочний приклад найбільш нахабної і безсоромної корупції. Не секрет, що більшість наших громадян сприймають корупцію, як щось абстрактне. Але сьогодні ми потрапили в ситуацію, коли наслідки корупції відчули на собі мільйони людей. Тепер ми повинні будемо зі свого гаманця заплатити олігарху, який змовився з українськими судами і прокуратурою. Він на рівному місці став багатшим на 2 мільярди! Продавці, дорожні робітники, пенсіонери, студенти тепер мають скинутися по 200-300 гривень на місяць, щоб черговий мільярдер став ще багатшим.

Після зміни влади в 2014 році ніщо не заважало зупинити цю злочинну схему. Але ні правоохоронці, ні судді не зробили цього. Можливо, це сталося через те, що Ігор Кононенко, який в 2009 році був заступником голови комісії Київради з питань транспорту і зв'язку й депутатом Київради від "Блоку Черновецького", тепер став одним з найвпливовіших людей в країні. І за фактом корупційну схему злодіїв-втікачів просто успадкували нинішні керівники держави.

Фукс - такий же символ президентства Порошенко, як Курченко - символ президентства Януковича

До речі, олігарх Павло Фукс, якого до 2014 року в Україні ніхто не знав - такий же символ президентства Порошенко, як Курченко - символ президентства Януковича. Абсолютно штучно надутий міхур, який збагачується і обростає активами за рахунок відверто злодійських схем і шахрайських махінацій. Що цікаво - обидва родом з Харкова.

При такому підході нема чого дивуватися, що у чинного президента рейтинги нижче плінтуса.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач