Викидати мільйони на безглуздий "Мінстець" – погана практика

Якісна українська музика, кіно і література – найкраща агітація за Україну

Україномовна пісня вперше очолила чарт в українському сегменті YouTube. Трек "Плакала" гурту Kazka набрав більше 10 млн переглядів.

Виявив, що мова йде навіть не про відеокліп, а просто про аудіозапис. Тобто хтось просто залив музику, прикріпив картинку і в такому вигляді пісня дійсно набрала 10 млн переглядів (а точніше - прослуховувань).

Це дуже круто, тому що на YouTube немає ніяких квот. Там усі поставлені в рівні ринкові умови, і в лідери вибивається той, кому вдається справді зацікавити глядача. Крім того, люди на YouTube зазвичай дивляться кліпи. А тут українська пісня обігнала російськомовних конкурентів навіть без відеоряду. Був би якісний кліп - переглядів було б ще у 3-4 рази більше.

Радісно від того, що в Україні з'являються нові якісні виконавці, яких люди слухають не через квоти. Але при цьому сумно, що зняти свій кліп, який би конкурував з російськомовної попсою, їм вже не по кишені. Ось де знадобився б який-небудь грант від держави, але його немає.

Дати талановитим виконавцям мільйон гривень на кліп - набагато корисніше, ніж витрачати 800 млн грн на безглузде Міністерство інформації

Як на мене, дати таким талановитим виконавцям мільйон гривень на кліп - набагато корисніше, ніж витрачати 800 млн грн на рік на безглузде Міністерство інформації. Ефект буде куди більший.

Гроші в Україні є. Тільки витрачати їх потрібно розумно. Чудова практика - підтримувати таланти, допомагати тим, хто вже щось зробив. Погана практика - викидати гроші у чорну вирву чергового марного міністерства. Якісна музика, кіно і література українською мовою - найкраща агітація за Україну. Набагато переконливіша, ніж листівка, газета або рекламний борд. Невже це так складно зрозуміти?

Гадаю, синекура для Юрія Стеця сильно не постраждала б, якби отримала з бюджету не 800, а 700 млн грн. А 100 млн грн можна було б віддати на підтримку молодих виконавців та письменників. Результат був би більш відчутний. А так маємо сумну ситуацію, коли у 2018 році українська пісня вперше очолює український чарт. І та дивом.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода