Викидати мільйони на безглуздий "Мінстець" – погана практика

Якісна українська музика, кіно і література – найкраща агітація за Україну

Україномовна пісня вперше очолила чарт в українському сегменті YouTube. Трек "Плакала" гурту Kazka набрав більше 10 млн переглядів.

Виявив, що мова йде навіть не про відеокліп, а просто про аудіозапис. Тобто хтось просто залив музику, прикріпив картинку і в такому вигляді пісня дійсно набрала 10 млн переглядів (а точніше - прослуховувань).

Це дуже круто, тому що на YouTube немає ніяких квот. Там усі поставлені в рівні ринкові умови, і в лідери вибивається той, кому вдається справді зацікавити глядача. Крім того, люди на YouTube зазвичай дивляться кліпи. А тут українська пісня обігнала російськомовних конкурентів навіть без відеоряду. Був би якісний кліп - переглядів було б ще у 3-4 рази більше.

Радісно від того, що в Україні з'являються нові якісні виконавці, яких люди слухають не через квоти. Але при цьому сумно, що зняти свій кліп, який би конкурував з російськомовної попсою, їм вже не по кишені. Ось де знадобився б який-небудь грант від держави, але його немає.

Дати талановитим виконавцям мільйон гривень на кліп - набагато корисніше, ніж витрачати 800 млн грн на безглузде Міністерство інформації

Як на мене, дати таким талановитим виконавцям мільйон гривень на кліп - набагато корисніше, ніж витрачати 800 млн грн на рік на безглузде Міністерство інформації. Ефект буде куди більший.

Гроші в Україні є. Тільки витрачати їх потрібно розумно. Чудова практика - підтримувати таланти, допомагати тим, хто вже щось зробив. Погана практика - викидати гроші у чорну вирву чергового марного міністерства. Якісна музика, кіно і література українською мовою - найкраща агітація за Україну. Набагато переконливіша, ніж листівка, газета або рекламний борд. Невже це так складно зрозуміти?

Гадаю, синекура для Юрія Стеця сильно не постраждала б, якби отримала з бюджету не 800, а 700 млн грн. А 100 млн грн можна було б віддати на підтримку молодих виконавців та письменників. Результат був би більш відчутний. А так маємо сумну ситуацію, коли у 2018 році українська пісня вперше очолює український чарт. І та дивом.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач