Про "мирні плани"

Не ведіться на спекуляції

Скоро вибори. Чим ближче до них, тим сильнішою буде злива "мирних планів" на будь-який "смак". Ці "плани" пропонуватимуть романтики, піаромани, політичні тварини, аферисти. І вороги. Що б не було написано у тих "планах", знайте, що будь-яка реальна і практична розмова про мир обов'язково має починатися з трьох питань:

1. Провідні світові держави повинні визнати відповідальність Росії за збройну агресію проти України (в тому числі, й насамперед, за окупацію Криму і Донбасу). Відповідно, Україна має отримати реальні довгострокові гарантії припинення цієї агресії, і подальшої недоторканості нашої території в кордонах 2013 року. Будь-який "мирний план" без таких гарантій можна, не обговорюючи, одразу викидати у відро для сміття.

Донбас має звільнятися від окупації лише разом із Кримом

2. Донбас має звільнятися від окупації лише разом із Кримом. Визнання анексії Криму стало би моральною та юридичною катастрофою для України, й для цілої Європи. Адже це легітимація загарбницьких воєн, і офіційне визнання кримчан - кріпаками, худобою. Тому будь-який "план" лише про Донбас, але без Криму, працює на Кремль.

Хто відшкодує Україні сотні мільярдів або й трильйон доларів шкоди від збройної агресії Росії?

3. Хто відшкодує Україні сотні мільярдів або й трильйон доларів шкоди від збройної агресії Росії? Насамперед: хто негайно, в перший рік миру, заплатить десятки мільярдів доларів за відновлення інфраструктури, невідкладні роботи з розмінування й водовідливу на деокупованих територіях Донбасу? В бюджеті України таких коштів просто фізично немає - а спроба їх "знайти" в кишенях українців спричинить громадянську війну.

Все інше - це третьорядні деталі. Не ведіться на спекуляції й словесну полову. Дотримуйтеся гігієни мозку, бережіть свій час, і завжди уявляйте наслідки будь-яких рішень і дій.

Михайло Басараб, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода