Росія вбиває і гноїть в тюрмах людей. Який Кубок світу?

Рів з крокодилами – і танцюйте там

Стрічка в "Фейсбуці" ще наполовину російська. І ось хтось скаржиться, що квитки на Кубок світу дорогі, хтось підтримує чемпіонат, хтось радіє, як зараз чудово на Красній площі й Нікольській вулиці, де гуляють натовпи фанатів з усього світу. І ми, мовляв, не таке вже лайно. Цілком собі європейське місто. Ще маємо майбутнє. Хтось пише про дикий ріст цін на все, хтось обговорює турнірні таблиці, хтось прораховує шанси на вихід з групи, хтось вішає собі на аватарку "Я вболіваю за Росію". А ти сидиш, дивишся на все це, і навіть уже посилати не хочеться.

Олег Сенцов голодує сьогодні тридцять другому день. Тридцять другий день. Вчора на фронті убили ще одного хлопчину. Двадцять шість років. Микола Вільчинський. Дружина і двоє дітей. Чотири роки тому в цей день збили "Іл" з десантниками при заході на аеропорт Луганська. П'ятдесят чотири людини. Сам ти, після спроби твого вбивства, сидиш в бункері зі зламаним вкотре життям. Думаєш, як почати все спочатку.

І ось читаєш всі ці мемасики про футбол, і...

Що ви несете? Який футбол? Ваша країна зараз, ось прямо зараз, вбиває людей, гноїть їх в тюрмах!

Кілька років тому ще б вибухнув: "Що ви несете? Яка Нікольська? Який футбол? Ваша країна зараз, ось прямо зараз, вбиває людей, гноїть їх в тюрмах! У вас прямо зараз другий місяць в камері повільно вмирає від голоду захоплений Мордором насильно, немов раб в середньовіччі, чоловік з приголомшливим почуттям гідності і свободи! У вас репресують цілий народ! У вас вбивають зараз! Розумієте? Вбивають! Який Мундіаль? Ви взагалі вже з глузду з'їхали?".

А нині навіть цього немає.

Настільки вже цей розрив, цей вододіл нездоланний. Настільки вже розійшлися в різні боки, така вже прірва, настільки вже різні, абсолютно ніяк не складемося назад в один світ. Настільки той світ існує вже десь зовсім в паралельному всесвіті. Настільки там збитий вже фокус на те, що нормально, а що ні, навіть у найкращих, чесних, опозиційних його жителів...

Рів з крокодилами - і танцюйте там свої танці з Кубком світу як хочете

Рів з крокодилами - і танцюйте там свої танці з Кубком світу як хочете.

Точок дотику немає вже зовсім.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"