Українське козацтво перетворилося на мафіозну структуру

Що ховається за бутафорськими мундирами?

Уже всі посміялися над Юрієм Кармазіним, якого вибрали "гетьманом козацтва всієї України"? Дідусь в формі диктатора з бананової республіки з фейковою зіркою Героя України на грудях - це звичайно комічно. Але тільки до тих пір, поки ви не замислюєтеся над тим, що ж таке насправді сучасне українське козацтво?

А правда така, що козацтво в Україні давно вже перетворилося на мафіозну структуру, яка хоч і не надто впливова, але свій шматок корупційного пирога регулярно відкушує. Це питання ще чекає свого дослідника - як не дивно, ніхто в Україні досі не зробив серйозного розслідування діяльності козацьких організацій. Але навіть та уривкова інформація, яка сьогодні доступна у відкритих джерелах, дозволяє скласти уявлення про те, що ховається за бутафорськими мундирами і значками.

Козацтво в Україні давно вже перетворилося на мафіозну структуру, яка регулярно відкушує свій шматок корупційного пирога

Самі козацькі організації, як правило, неприбуткові. Але це тільки на перший погляд.

Наприклад, одна з найбільших козацьких організацій - "Українське реєстрове козацтво" є засновником ТОВ "Господарсько-комерційний центр українського реєстрового козацтва", яке є цілком звичайною комерційною компанією.

Це ТОВ не раз світилося в різних сумнівних операціях. Наприклад, в 2011 році "Київпастранс" заплатив козакам 34 млн грн (близько 8 млн доларів) за деталі для трамваїв. Погодьтеся, цей жарт буде крутішим за бутафорські ордени на грудях гетьмана Кармазіна.

А в 2015 році те ж саме ТОВ займається поставками антрациту з окупованих територій на територію, підконтрольну Україні (тоді це ще було можна).

І це тільки те, що вдалося знайти в пошуковій системі за кілька хвилин по одній козацькій організації. А їх сотні! Козаки в Україні не розгублюються при будь-якій владі. При Януковичу торгують запчастинами для трамваїв, при Порошенку - вугіллям з так званих ЛДНР. Не збентежила навіть кооперація з бойовиками.

При Януковичу козаки торгують запчастинами для трамваїв, при Порошенкові - вугіллям з так званих ЛДНР

Погодьтеся, тепер Кармазін в ролі генерала Аладіна виглядає вже не так смішно. Багато людей погоджуються зображати дурня і за менші гроші.

До речі, сам Кармазін досить відверто пише про цілі козацтва. Якщо відкинути весь бутафор і залишити суть, то воїнство Кармазіна хоче "виділення фінансування для діяльності козацьких організацій" і "входу у владу".

Так що сміх, сміхом, але за булаву і значки з магазину "Український сувенір" для пана гетьмана цілком можливо доведеться заплатити нам з вами.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода