Задум ворожої пропаганди спрацював. Про штучну корупційну параною

Повчальна історія про те, що все має бути в міру

Лише третина українців знає про закон, яким впроваджено Е-декларації для громадських активістів. Зате дві третини громадян підтримують це нововведення. Йдеться в даних соціології компанії GFK.

Ці результати лиш про одне: люди перестали вірити будь-кому, навіть активістам-антикорупціонерам. Тотальна недовіра і зневіра. "Злодії всюди" - це масова, штучно створена корупційна параноя в сучасній Україні.

Люди перестали вірити будь-кому, навіть активістам-антикорупціонерам. Тотальна недовіра і зневіра

Інакше й бути не могло. Адже хвиля антикорупційного хайпу здіймалася не так для подолання корупції, як для створення політичного галасу. Активістів і політиків, які "спеціалізуються" на "антикорі", про це попереджали. Їм говорили, що усі прокремлівські медіа приділяють особливу увагу корупції в Україні. Задум ворожої пропаганди очевидний і простий: чим більше корупції у фокусі суспільної уваги українців, тим менше місця там для війни, яку щодня веде проти нас Росія.

Українці повинні були просто збожеволіти від "засилля корупції в Україні". Це потроху дає свій результат. Люди більше не вірять навіть антикорупціонерам, - зате охоче голосуватимуть за популістів і шоуменів (до речі, здебільшого гіперкорумпованих).

Антикор-активісти волали про корупцію явно не для тріумфу популістів в Україні. Але саме цього добивалися в Кремлі. Популісти в наступній Раді хаотизують політичну дискусію, ускладнять (і корумпують) процес формування коаліції, загальмують реформи і - найважливіше, - законодавче забезпечення оборони. У країні, що воює. Це як мінімум.

Антикор-активісти волали про корупцію явно не для тріумфу популістів в Україні. Але саме цього добивалися в Кремлі

Одразу зауважу: було б нерозумно заперечувати проблеми з корупцією в Україні. Основна відповідальність - на вищих посадових особах. Їхня надмірна жадібність і безвідповідальність - першоджерело проблем. Однак, у боротьбі з цим злом, українські "антикорупціонери" втілюють в реальність давній радянський анекдот про "таку боротьбу за мир, що каменя на камені не лишиться".

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Погода