Чому Росія – не СРСР

До національного питання в РФ

В чисельних експертних дискусіях про подальші шляхи трансформації нашого північно-східного сусіда чільне місце займають різного роду порівняння сьогоднішньої путінської Росії і колишнього СРСР – як з точки зору політики та економіки, так і з огляду на військові можливості та ідеологічні установки.

Сьогоднішня кремлівська пропаганда вже перевищує радянські стандарти

Однак сьогоднішня кремлівська пропаганда вже явно перевищує аналогічні радянські стандарти. Російський журналіст Костянтин Еггерт так описує її сучасну схему: "МЗС, депутати і телепропагандисти на держканалах і надалі день за днем вигадують нові версії того, що сталося у Східній Гуті та Солсбері. Як і в історії зі збитим у липні 2014 року малайзійським "Боїнгом", головне завдання - втопити будь-яке раціональне обговорення того, що відбулося, у морі брехні і конспірології. Основна аудиторія цих пропагандистських вправ живе в Росії. Вона досить легко повірила, що і замах у Солсбері, і хімічна атака в сирійській Думі - ланки однієї гігантської провокації Заходу проти Росії".

МЗС Росії посмішило увесь світ розповіддю про те, що імператора Павла Першого і Григорія Распутіна вбила британська розвідка

А днями зовнішньополітичне відомство Росії вкотре посмішило увесь світ розповіддю про те, що імператора Павла Першого і Григорія Распутіна вбила британська розвідка. Як тут не згадати одіозну заяву ТАРС від 13 січня 1953 року і сумно відому "справу лікарів", організовану параноїком Сталіним? Адже декого з тих, кого кремлівські лизоблюди називали "вбивцями в білих халатах", абсурдно обвинувачували ще й у роботі на британську розвідку.

Однак, є й ще одна особливість, яка чомусь постійно випадає зі згаданого порівняльного контексту. Адже, до складу Радянського Союзу входили Естонія, Латвія, Литва, Україна, Грузія, Молдова, в яких під впливом настроїв горбачовської "перебудови" почалися швидкі, масові й потужні процеси національного самоствердження, що згодом зіграли визначальну роль у колапсі СРСР.

Де ж сьогодні політично свідомі регіони в Росії? Їх немає

Де ж сьогодні подібні політично свідомі регіони в Росії? Їх немає. Можливо, вони з'являться згодом і з часом набудуть якогось вагомого значення. Однак, наразі виглядає так, що існуюча жорстка політична конструкція путінського режиму спроможна придушувати будь-яке невдоволення та нейтралізовувати найменше інакодумство за мовчазної згоди переважної більшості росіян.

Олег Бєлоколос, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода