Трохи жахів, або яку Раду оберуть українці 2019 року

Кремль готує для нас фестиваль популізму

Знайомий скаржиться, що сьогодні в Раді нема з ким говорити. Один, мовляв, гірший за іншого. "Такого жаху і ганьби ще не було", - констатує. Відповідаю йому, що він ще просто не уявляв собі голосування середньостатистичного виборця у 2019 році.

Якщо за півтора року життя не скине на наші голови хороших або поганих несподіванок, то типове голосування виглядатиме приблизно так. За партійний список "Батьківщини" і за якогось Березенка чи Хомутинника по мажоритарці. Або за "Радикальну партію Ляшка" і за чергового Губського від "Батьківщини" по мажоритарці. У цей час десь в Галичині виборець шукатиме у бюлетені "Свободу", а по мажоритарці віддячуватиме Дубневичам або Димінському. Так голосуватиме середньостатистичний виборець у центральній і західній Україні. Пересічний обиватель "югавастока" ставитиме хрестик у бюлетені навпроти партії "За життя" і за Балицького від "Опоблоку" по мажоритарці.

У день виборів наступної Ради сумарна кількість таких голосувань спокійно може дотягнути десь 60-70%.

Дуже скоро у вас буде змога побачити "нормальніший" парламент

Коаліцію, уряд уявляєте?! Отож... Кажете, треба неймовірно збільшити повноваження парламенту, бо у нас не було жодного нормального президента?! Ну-ну. Дуже скоро у вас буде змога побачити "нормальніший" парламент. До речі, саме над цим завданням нині старанно працює вся багатошарова мережа кремлівських пропагандистів в Україні, включно з мережею їхніх "медіа". Відновити відверту проросійську більшість у парламенті чи пропхати Медведчука в президенти їм не вдасться. А от створити фестиваль різнобарвного популізму в Раді - запросто.

Усе це абсолютно реально чекає на нас, якщо не "вибухне" щось масштабне, а весь патріотичний і прозахідний істеблішмент (хочу наголосити: весь) й надалі пливтиме за чужою течією з виглядом приречених. Пливтиме, штовхаючись з конкурентами, забуваючи про спільних ворогів.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода