Польсько-українська криза: час для зрілості

За яким принципом будувати стосунки з сусідами

Прийняття 26 лютого цього року Спільної заяви щодо українсько-польських взаємин Бориса Тарасюка, заступника голови Комітету у закордонних справах та Богдана Кліха, лідера меншості Сенату Республіки Польща вкотре привернуло увагу до сьогоднішнього стану відносин між Україною та Польщею.

В документі, зокрема, зазначається, що "Ми повинні формувати взаємні відносини на принципі: "Пробачаємо і просимо вибачення". Так, як нас до цього заохочував Іван Павло ІІ, і як у минулому вчиняли наші церкви, президенти, уряди і парламенти". Також цілком справедливо наголошується, що "Дослідження і висловлювання на тему історії повинні мати абсолютну свободу, ніхто не повинен бути покараний за висловлення власних поглядів, якщо в них не висловлюються заклики до насилля і ворожнечі".

Водночас, зовсім невипадково у ці дні в українському суспільстві лунають різні думки щодо подальшого розвитку взаємин з Польщею. Вочевидь, настав час для дійсно всебічного погляду на наші відносини з нашим найближчим сусідом.

У "післякримську епоху" нормальний, рівноправний, взаємовигідний діалог з будь-якою країною можливий лише на базі суттєвого зміцнення України в усіх сферах

Сьогодні, коли рейтинг партії "Право і справедливість" становить більше 40%, а економіка Польщі знаходиться на підйомі, ми маємо бути як реалістами в оцінці ситуації, так і дивитися у майбутнє наших відносин з Варшавою у широкому контексті.

Саме сьогодні Україна має проявити зрілість, витримку, розум і дипломатичне мистецтво. Вже очевидно, що в "післякримську епоху" нормальний, рівноправний, взаємовигідний і плідний діалог з будь-якою країною можливий лише на базі суттєвого зміцнення України в усіх сферах: політичній, економічній, військовій, гуманітарній тощо.

Саме це обумовить посилення позицій Києва на міжнародній арені, а відтак і додасть переконливих аргументів у діалозі з нашими ближчими і дальніми сусідами.

Олег Бєлоколос, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода