Про суверенне право на корупцію

Українська порядок денний в декількох цитатах

Цитата колишнього віце-президента США Джо Байдена: "Я відчайдушно схвильований регресом в боротьбі з корупцією в Києві. Ось вам конкретний приклад. Мені дали завдання по Україні. Я пам'ятаю, як відбув туди, щоб переконати нашу команду надати Україні довгострокові кредитні гарантії. Я їздив до Києва 12- 13 раз, і в кінці повинен був оголосити, що ми пропонуємо ще один мільярд доларів. Я отримав обіцянки від Порошенка і Яценюка, що вони будуть робитимуть кроки по генеральному прокурору, але вони цього не зробили".

Він зазначив, що тоді пішов на прес-конференцію і сказав, що США не нададуть Україні мільярд.

"Вони мені кажуть: ви не маєте таких повноважень, ви - не президент, президент говорив, що дасть. Я такий: телефонуйте йому. Я сказав, що ви не отримуєте мільярда доларів. Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не буде звільнений доти, ви не отримуєте грошей. І того сучого сина звільнили. На його місце поставили того, кому в той час довіряли", - продовжив колишній віце-президент США.

Цитата місцевих українських бонз:

"Якийсь мудак з-за бугра приїде і буде розповідати нам, як тут жити і будувати свою країну? Вони зроблять свій ручний суд і це все - кінець. Вони замкнуть вертикаль: НАБУ-САП-суд. І далі підуть" антикорупційні трійки ", як в НКВС. і прийдуть, за ким захочуть і коли захочуть. Це буде держава в державі", - обурюється не під запис один із впливових депутатів БПП.

"Захід хоче поставити нас вже під повне зовнішнє управління! Вони там думають, що натиснуть на Порошенка, а він змусить нас все прийняти. Але так не буде. Не в цьому випадку", - додає інший депутат вже з фракції "Народного фронту".

"У світі гроші є. У Китаї є гроші, в арабських фондах є гроші, багато де є. І там ніхто ніяких судів не вимагає. Треба проявити силу, інакше нам кінець", - ледь стримуючись від відвертої лайки заявив УП один із депутатів БПП.

Або корупціонери відстоять своє суверенне право на корупцію, або кредитори змусять українську владу створити незалежний суд. Кому більше потрібен незалежний суд в Україні, Байдену чи українцям?

Ось у такій парадигмі і проходить боротьба. Або корупціонери відстоять своє суверенне право на корупцію, або кредитори змусять українську владу створити незалежний суд. Кому більше потрібен незалежний суд в Україні, Байдену чи українцям? Хто більше страждає від української корупції? Питання звичайно риторичне. І якщо це елемент зовнішнього управління, то немає в ньому нічого поганого. Діти в садку теж зовні управляються. Просто тому що самі навряд чи зможуть вижити. В України вже 25 років величезний потенціал. І одночасно ми найбідніша країна Європи (може хтось знайде статистику, що передостання, але це навряд чи змінить картину). В чому проблема? Тільки в управлінні. Менеджмент. Якщо в компанію набрати безліч прекрасних гравців, а вони не грають, то біда в тренері. І його треба гнати. Якщо країна не може реалізувати свій потенціал десятиліттями, то значить нею погано управляють.

Якщо країна не може реалізувати свій потенціал десятиліттями, то значить нею погано управляють

Що заважає керувати? Відсутність мізків або корумпованість, можете вибирати. Не так і важливо. Ключове - що і те й інше сумно. Але коли країна не тільки найбідніша, але і найбільш корумпована, то щось підказує, що вони не тільки тупі (і суспільство теж, до речі). Або не так тупі, скільки жадібні. І це наша проблема. І її треба вирішити.

Вони пропонують відмовитися від антикорупційного суду і ще й декриміналізувати незаконне збагачення. Альтернатива - створити незалежний антикорупційний суд і зробити амністію всім, крім політиків. І якщо хтось із депутатів, запропонує амністувати "нажите непосильною працею" суддями і прокурорами, а вони це дуже хочуть зробити, то ми зможемо запропонувати їм заплатити не умовні 5% податків, як для всіх громадян України, а 90%, як для тих, хто не тільки погано керував, а й заважав жити тим самим громадянам України.

Вони пропонують відмовитися від антикорупційного суду і ще й декриміналізувати незаконне збагачення. Альтернатива - створити незалежний антикорупційний суд і зробити амністію всім, крім політиків

І важливо пам'ятати. Не МВФ потрібні вимоги МВФ, а Україні. Не Байдену стане жити комфортніше і краще, якщо ми посадимо (або змусимо піти з арени) натовп корупціонерів, а українцям. Не кредиторам потрібен прихід інвестицій в Україну, а українцям, котрі хочуть жити краще.

Ну а доморощеним великим управлінцям, які не бажають приймати умови МВФ і борються за власний корупційний суверенітет (російська суверенна демократія, вид збоку) важливо пам'ятати, що для повної незалежності від злісних янкі їм треба зберігати заощадження в гривні. А раз вони вважають за краще зберігати їх у доларах США, то нехай не дивуються, коли у чергового лідера "опору здоровому глузду" щось там заморозять в Швейцарії. Се ля ві.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Погода