Про карго-культ революції

Звідки у нас ця традиція блокувань і захоплень будівель?

Усі наші донедавні революції були (певною мірою) карго-культними. Який смисл у захопленні адміністративних будівль? Я не про палаци культури, захоплення яких не несе в собі жодного політичного смислу.

Ну захопили, приміром, Адміністрацію президента. Які це має юридичні наслідки? У нас ніде в законодавстві не встановлено зв'язку між юридичним статусом посадовця та місцем його перебування. Можна захопити кабінет президента, але це не змінить його статусу як президента.

Захопили його кабінет? Він може зібрати свій штаб хоч де - і підготувати операцію з відвоювання позицій. І робитиме це саме як президент. То звідки у нас ця традиція блокувань, захоплень і т.д.? Що це?

"Революційні події" - це публічне змагання політичних претендентів за звання найсильнішого. Кінцева мета - схвалення з боку "політичної еліти" та олігархів

Насправді, все це стає зрозуміло, якщо просто усвідомити, що "революційні події" - це публічне змгання політичних претендентів за звання найсильнішого. Кінцева мета такого змагання - схвалення з боку "політичної еліти" та олігархічного консенсусу.

Механіка цього дійства така:

- ти збираєш людей і проводиш різні акції. Головна мета - показати, що ти сильний, а твої конкуренти - слабкі;

- з тобою проводять переговори впливові олігархічні кола і утрясають механізм передачі влади та гарантії незмінності суспільного ладу. Це може бути формальним (Конституційна реформа 2004 року), або неформальним (Віденська зустріч 2014 року), але головне - зміст;

- тобі "присягають" численні феодали з усіх рівнів;

Головна мета акцій - показати, що ти сильний, а твої конкуренти - слабкі

- результат легалізується через рішення судів, вибори і т.д.

У результаті маємо чергову заміну "фейсів" без заміни ладу та політичної системи, зі збереженням влади усіх "ключових гравців" та грошових потоків у визначених руках.

Лише в рамках подібної логіки мітинги, хороводи, блокування будівль мають смисл. Тому що вони спрацюють лише за однієї умови - правлячий клас їх визнає, та у їх результаті погодиться змінити перших осіб при владі.

Якщо ж акції будуть загрожувати самому владному класу, то він ніколи не допустить, щоб якісь блокування на щось вплинули. Вони зберуть "уряд" десь у Борисполі, та втоплять у крові всі акції.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Юлія Гончар Керівниця Центру "Форпост HELP"
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Погода