Чи реальний прокремлівський реванш?

В України є сильний запобіжник

Дедалі частіше у різних колах розмірковують про можливий реванш. Буквально кілька міркувань про це.

Перше. Невизнаний повзучий реванш триває з моменту "Віденського пакту" навесні 2014 року (Петро Порошенко провів у Відні з олігархом Дмитром Фірташем 28-годинну зустріч у Відні напередодні президентських виборів, - ред.).

Друге. Реванш не закріпиться, бо виникне реальна громадянська війна. Українці однозначно чинитимуть опір. Про це говорить соціологія.

Важлива деталь. Що саме вважати реваншем? Реваншем, мабуть, треба визначити згортання західного зовнішньополітичного курсу і усіх супутніх реформ, повернення до позаблокового статусу і остаточне прийняття капітуляції у війні з Росією.

Суспільство точно і моментально повстало б проти перемоги офіційних прокремлівських сил. Але ж вершниками реваншу можуть стати й соціальні популісти. І Рабинович лише один з них. Та ж таки соціологія фіксує зростання запиту на такий тип політиків (дякуємо тут роботі мережі прокремлівських "медіа").

Привид реваншу - справді реальність. І розмови про це цілком виправдані. Разом із тим, в України є сильний запобіжник - це зріла політична нація і патріотична пасіонарна меншість.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода