Юля проти Юлі

Шизофренія і ринок землі

У парламент внесли законопроект Тимошенко Юлії Володимирівни, який вона подавала в далекому 2008 році. Закон про ринок землі. Тоді Юлія Володимирівна не була в опозиції, а значить в її промовах було трохи більше здорового глузду.Вона теж вважала, що мораторій це зло, а країні потрібен ринок землі. І її уряд вніс відповідний, хороший і правильний, законопроект. Ліберальний ринок. Загалом, свято. Законопроект дозволяв купувати паї у держави й у приватних власників, покупцями могли виступати юридичні та фізичні особи. Більш того, навіть юридичні особи зі стовідсотковим іноземним капіталом. Прийми цей закон український парламент 9 років тому і вже зараз Земля коштувала б набагато більше 1 тисячі доларів за гектар, а багато українських селяни жили б зовсім по іншому. Але цього не зробили В українському селі, як і раніше процвітає кріпацтво. Агрохолдинги віджимають селян, в країну так і не зайшли десятки мільярдів доларів інвестицій.

Коли Юлія Володимирівна була в опозиції, в її промовах було трохи більше здорового глузду

Чи не візьмуть і зараз. Ось Юлія Володимирівна точно проти. Проти Юлії Володимирівни. Таке буває. Особливо з віком. Її васали ось уже запевняють, що її Кабмін подав той законопроект сам по собі, а глава уряду не в курсі. Ми знаємо, так зазвичай з нею буває. То газовий контракт підпишеться сам по собі, то законопроект подадуть. Прямо, карма. Може, це тому, що Юлія Володимирівна демократичний лідер, який збирає навколо себе лідерів і дозволяє їм сперечатися з першою особою, поважаючи думку кожного і не застосовуючи волюнтаристських методів? Напевне, так. Інакше ж було б неможливо.

Якби законопроект про ринок землі прийняли 9 років тому, гектар української землі коштував би більше 1 тисячі доларів

Доля цього законопроекту, звичайно, ясна. Він ляже під сукно як і сотні інших важливих законів, до яких не доходять руки депутатів. "Не на часі". Вибори ж на носі. Не час для державних справ. Треба боротися за голоси людей, заляканих власною пропагандою. І плутати їх ще більше. Кричати на площах і телеекранах про те, що землю вивезуть ешелонами в Китай і Катар, лякати олігархами, які для чогось скуповуватимуть землю у людей за копійки, хоча вони і зараз нормально за копійки орендують цю землю у тих же людей.

І країна продовжуватиме жити в шизофренії. Коли треба жити добре, але робити нічого для цього не можна. Коли Юля проти Юлі. І коли всім це подобається.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода