Три кола дурості та свавілля

Про що нам розповіла історія з графіті

У Данте було 9 кіл пекла. В Україні є кола дурості і свавілля.

Перше коло - це власник магазину, який зафарбував графіті. Не знаю, чи порушив він закон і як були захищені ці графіті. Може і ніяк. Але йому було все одно. І на пам'ять про Майдан і на реакцію, яку це викличе. Перше - противно, але не карається. Люди то різні. А друге - нерозумно. Він не подумавши взяв і похєрив свій бізнес. Дуже нерозумно не думати перед тим, як робити.

Друге коло - це люди, які прийшли погромити магазин. Вони, звичайно, були дуже злі та засмучені. Але це не дає їм права не поважати приватну власність. І влаштовуючи такі беззаконня не задавайте потім питання, чому до нас не йдуть інвестори. Ось тому й не йдуть. Їм потрібні місця, де право власності - святе. І де при найменших ознаках вандалізму з'являється поліція і всіх в'яже. Незалежно від морального права творити беззаконня.

Злість і досада не дає право не поважати приватну власність

І третій рівень свавілля - це головний прокурор, який обіцяє перевірки. Це і беззаконня. І дурість. Дурість - тому що палево. Не можна ж так. А то в країні ж ще залишалися люди, які підозрюють, що силові структури працюють за законом, а не виходячи з доцільності. Ну і про свавілля. Коли наступного разу ви запитаєте, чому в Україну не йдуть інвестори, і ми такі бідні. Ось тому. Тому що в будь-який момент будь-який бізнес можуть знищити силовики. І вони навіть не приховують цього. І не важливо, хочуть вони його знищити, щоб покарати публічно, презентуючи себе перед виборами, або щоб заробити. Сенс один і той же.

Ось такі три кола. І, до речі, перше з них - найбезневинніше. Звичайний ідіотизм. А два інших - це хвороба. Від якої нам всім дуже погано. Але, яка, судячи з усього. всім подобається.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода