Who is містер Антонов?

Послу України в США дістався серйозний опонент

"Ху із містер Антонов?" - це питання вочевидь є наразі доволі популярним у Вашингтоні, куди збирається їхати щойно призначений посол Росії у США, екс-заступник міністра закордонних справ Російської Федерації, куратор питань військово-політичної безпеки Анатолій Антонов.

Особисті враження від зустрічі з Антоновим як директором департаменту з безпеки і роззброєння російського МЗС можна сформулювати так: спокійний, сильний професіонал, справжній експерт із питань міжнародної безпеки та нерозповсюдження зброї масового знищення, глибокий знавець багатьох нюансів російсько-американських відносин.

До речі, саме у грудні 2006 року автор цього тексту почув від Анатолія Антонова сакраментальну фразу, яка згодом стала доволі відомою або, як люблять казати сьогодні росіяни, "знаковою" - про те, що "Росія вже встала з колін". Вірогідно, його можна включити до ряду найвідданіших своєму керівництву російських дипломатів, на кшталт відомого посла Петра І у Речі Посполитій, князя Григорія Довгорукого, який у відповідь на скарги литовського гетьмана щодо викрадення польських громадян сказав: "Якщо мій державець накаже мені викрасти вас, я вчиню й це".

Отже, відповідь на питання: "Ху із містер Антонов?" вочевидь з часом буде знайдена у Вашингтоні. Тим більше умови, в яких працюватиме новий російський посол навряд чи можна назвати комфортними у світлі останніх подій у двосторонніх відносинах, у тому числі пов'язаних з новими процедурами оформлення американських віз для громадян Росії. А це, водночас, дозволить швидко виявити усі його сильні й слабкі сторони.

Можна також сказати, що й послу України в США дістався доволі серйозний опонент як з точки зору потенціалу, так і досвіду роботи з американським істеблішментом.

Антонов був заступником міністра оборони РФ у 2011-2016 роках. Проти нього діють із 2015 року санкції ЄС і України через анексію Криму і війну на Донбасі. Формально вони не мають відношення до США. Тому Штати навряд відхилять його кандидатуру. Указ Путіна про призначення, скоріше за все, вийшов лише після отримання згоди з Вашингтону.

Олег Бєлоколос, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Юлія Дукач Аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"