Who is містер Антонов?

Послу України в США дістався серйозний опонент

"Ху із містер Антонов?" - це питання вочевидь є наразі доволі популярним у Вашингтоні, куди збирається їхати щойно призначений посол Росії у США, екс-заступник міністра закордонних справ Російської Федерації, куратор питань військово-політичної безпеки Анатолій Антонов.

Особисті враження від зустрічі з Антоновим як директором департаменту з безпеки і роззброєння російського МЗС можна сформулювати так: спокійний, сильний професіонал, справжній експерт із питань міжнародної безпеки та нерозповсюдження зброї масового знищення, глибокий знавець багатьох нюансів російсько-американських відносин.

До речі, саме у грудні 2006 року автор цього тексту почув від Анатолія Антонова сакраментальну фразу, яка згодом стала доволі відомою або, як люблять казати сьогодні росіяни, "знаковою" - про те, що "Росія вже встала з колін". Вірогідно, його можна включити до ряду найвідданіших своєму керівництву російських дипломатів, на кшталт відомого посла Петра І у Речі Посполитій, князя Григорія Довгорукого, який у відповідь на скарги литовського гетьмана щодо викрадення польських громадян сказав: "Якщо мій державець накаже мені викрасти вас, я вчиню й це".

Отже, відповідь на питання: "Ху із містер Антонов?" вочевидь з часом буде знайдена у Вашингтоні. Тим більше умови, в яких працюватиме новий російський посол навряд чи можна назвати комфортними у світлі останніх подій у двосторонніх відносинах, у тому числі пов'язаних з новими процедурами оформлення американських віз для громадян Росії. А це, водночас, дозволить швидко виявити усі його сильні й слабкі сторони.

Можна також сказати, що й послу України в США дістався доволі серйозний опонент як з точки зору потенціалу, так і досвіду роботи з американським істеблішментом.

Антонов був заступником міністра оборони РФ у 2011-2016 роках. Проти нього діють із 2015 року санкції ЄС і України через анексію Криму і війну на Донбасі. Формально вони не мають відношення до США. Тому Штати навряд відхилять його кандидатуру. Указ Путіна про призначення, скоріше за все, вийшов лише після отримання згоди з Вашингтону.

Олег Бєлоколос, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода