Про польський і російський шовінізм

На сторінках польського паспорта планують розмістити малюнок цвинтаря Орлят у Львові. Це очевидна провокація.

У нас, до речі, не менше, ніж у поляків, могил по усьому світу. Особливо на етнічних та історично українських територіях, що зараз входять до території Польщі. Оце "зараз" - це такий хитрий прийом, яким люблять користуватися поляки, пояснюючи нам - а що ви хочете, колись же західні регіони України були південно-східними територіями Речі Посполитої, куди ж історичну правду діти?

І ми теж вчимось і колись таки научимось поважати і дбати про ті могили так само, як зараз це роблять поляки на території України або, наприклад, євреї.

Граючись "в історичну пам'ять" нинішня польська влада дуже точно копіює сучасний російський шовінізм

На території інших держав є і завжди будуть якісь об'єкти культурної історичної спадщини, які матимуть для українців виняткове значення. Я, наприклад, завжди намагався пояснювати туркам, що ми не можемо бути нейтральними спостерігачами долі не лише собору Святої Софії в Стамбулі, але й християнської меншини в Туреччині. Нехай вона переважно складається з неспоріднених з нами етнічно людей.

Але знати, дбати, шанувати, підтримувати, зберігати, виявляти інтерес до своїх могил, об'єктів культури за кордоном і розміщувати їх зображення на державних документах - це таки різні речі. І насправді поляки, як люди освічені та цивілізовані, дуже добре розуміють межу, коли історія та культура стають політикою. І розуміють загрози, які становлять подібні трансформації.

Не розуміти не можуть хоча би тому, що граючись "в історичну пам'ять" нинішня польська влада дуже точно копіює тих, кого позірно називає своїми супротивниками - сучасний російський шовінізм. І це насправді проблема, бо мова йде не про копіювання якихось прийомів чи методів роботи путінської пропаганди, а про глибоку внутрішню спорідненість між путіністами і качиністами.

Якщо усі провокації - це робота росіян, то нинішня ситуація виявила цілу агентурну мережу російських спецслужб в польських органах внутрішніх справ чи міграційної служби

Польські друзі, які останніми місяцями подорожують до України з метою знімати напругу в двосторонніх відносинах, як правило, мають одне пояснення тих вкрай недружніх кроків, яким ми вже перестали дивуватися з боку Польщі. Вони загадковим тоном пришіптують: "Ну ви ж розумієте, кому вигідно, щоб українці та поляки ворогували".

О, ми добре розуміємо!

Тому, будь ласка, оцей випадок з намірами розмістити на сторінках польського паспорту малюнок цвинтаря Орлят у Львові - це ж прекрасна нагода показати, що наші польські друзі теж це розуміють. Адже за такою провокативною пропозицією і згодою органів державної влади розглядати її стоять конкретні люди. Якщо усі провокації - це робота росіян, то нинішня ситуація виявила цілу агентурну мережу російських спецслужб в польських органах внутрішніх справ чи міграційної служби. Беріть і арештовуйте! Або шукайте кращі пояснення.

Борітеся!

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Анна Маляр Юрист-кримінолог
Олена Шарговська Журналістка
Юрій Корольчук Голова спостережної ради Інституту енергетичних стратегій
Тетяна Проскурняк Лікарка. Працює в Італії
Олександра Кольцова Cпівачка, журналістка
Погода