Про Лукашенка в Києві

Дуже дивний візит. Повертаємо збанкрутілу "багатовекторність"?

Очевидно, багато хто в Україні добре пам'ятає масові протести населення Білорусі у березні цього року та жорстку реакцію на них тамтешньої влади. Тому, на Печерських пагорбах не могли не розуміти, що офіційний візит президента Республіки Білорусь однозначно спричинить, м'яко кажучи, вкрай негативну реакцію значної частини українського суспільства.

Тим не менш, на Банковій вирішили запросити Олександра Лукашенка до Києва. Чому? Адже ми не чули, наприклад, про скасування спільних російсько-білоруських військових навчань "Захід 2017", призначених на вересень цього року у західних регіонах Росії та у Білорусі, в яких братиме участь близько 13 тисяч військових двох країн та майже 700 одиниць техніки, або про офіційну заяву Мінська щодо засудження незаконної анексії і окупації Росією Криму.

Офіційної заяви Мінська щодо засудження незаконної анексії і окупації Росією Криму не було

Однозначну відповідь на це питання знайти вкрай важко, адже передбачуваність ніколи не була серед головних рис української зовнішньої політики. Навпаки – її постійні коливання із Заходу на Схід, що тривалий час прикривалися так званою "багатовекторністю", і призвели до того вкрай складного зовнішньополітичного становища, в якому Україна опинилася у 2014 році і знаходиться зараз.

Більш того, саме відсутність послідовності і є однією з головних причин багатьох невдач зовнішньої політики України, оскільки з важко передбачуваним партнером мало хто хоче мати справу.

Відсутність послідовності є однією з головних причин невдач зовнішньої політики України

Зокрема, більш ніж дивно виглядає цей високо статусний за протоколом візит на тлі нещодавніх заяв української сторони стосовно бажання "повернути на порядок денний питання про план дій щодо членства в НАТО". Цю організацію сьогоднішній офіційний Мінськ, що є військово-політичним союзником Москви, розглядає як загрозу для себе.

Невже будемо знов тішити себе невиправданими ілюзіями та повертати збанкрутілу "багатовекторність"?

Олег Бєлоколос, спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олексій Арестович Військовий експерт
Сергій Сингаївський Письменник, перекладач
Євген Клопотенко Кулінарний експерт
Дмитро Кулеба Дипломат
Погода