Для чого Кремлю Малоросія

Реінтеграція навпаки

Рішення Кремля заснувати Малоросію, а у мене немає жодних сумнівів, що ніякий Захарченко нічого подібного вигадати не міг, має низку причин та вимірів.

Адміністративний. Необхідність об'єднати два окупаційних анклави виникла давно. Власне, "республіки з трьох літер" першочергово створювали для короткого терміну використання. Потім всі вони, не дві - а значно більше, мали об'єднатися в одну "державу". Карикатурні "вожді" на кшталт Захарченка теж не мали "правити" три роки. Реальність підкорегувала плани, й в окремих республіках із прив'язкою до українських областей більше немає потреби. Водночас, вирішення технічного адміністративного питання в Москві використали як інформаційний привід.

"Республіки з трьох літер створювали для короткого терміну використання"

Управлінський. Очевидно, ми маємо справу із технічною заміною правлячих еліт. Мабуть, скоро всі справи у "Малоросії" вже офіційно переберуть на себе "десантники" з Росії у вигляді "господарників" з російських регіонів. Їх можуть доповнити кілька відомих регіоналів-втікачів.

Ідеологічний. Росія починає нову ідеологічну гру, смисл якої полягає у створенні "іншої України" - дружньої для Росії. За три роки вони збагнули: вести війну проти України під відвертими українофобськими гаслами собі дорожче. Вигідніше проголосити ціллю створення "іншої України". Звісно, суверенної, але дружньої відносно Росії. Якщо це так - слід очікувати на "шараварщину" в Донецьку і Луганську. З бандурами, віночками та вусами Шевченка. Росія, очевидно, буде зараз активно просувати нео-малоросійство як ідеологію. Не виключаю появи "Малоросійських націоналістів".

"Вести війну проти України під відвертими українофобськими гаслами собі дорожче"

Політичний. По суті, "декларація Захарченка" - це дзеркальне відображення "мирних планів" української влади. Мовляв, ми за реінтеграцію. Але України до нас - до Малоросії. Це спроба перехоплення ініціативи, і демонстрації "готовності домовлятися". Так само як офіційна українська влада стверджує, що поверне всі території "як тільки в Росії буде криза", так само і "малороси" оголошують про перспективи "повернення Києва".

Символічний. Цікаво, що 2014 року в Росії чітко розмежовували "Новороссію" та "Малоросію" із центром у Києві. Обидві були об'єктом зазіхань, але цілком автономними. Очевидно, проголошуючи "Малоросію" в Донецьку, вони "здобувають символічну перемогу" та символічно повертають усю Україну. Просто "культурний центр" Малоросії - Київ ще "чекає на звільнення".

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі